Kolik už toho o nich bylo napsáno? Kolik tvarů, hloubek, šířek a velikostí  jenom existuje? Dá se říci, že nepočítaně. Kolika lichotkám, komplimentům, ale i opovržení vděčíme výstřihu. Aby ne, výstřih může být lichotivý a svůdný, ale i vyzývavý a vulgární.

Každá z vás má jistě svůj oblíbený tvar výstřihu, v němž se cítí nejlépe, a o tom dnes ve Stylu dáme řeč. Já mám nejraději véčko a výstřih s vodou. I když jsem už někde zaslechla, že muži mají „vody“ v lásce asi jako boty na klínku. Tedy vůbec. Nepodařilo se mi zjistit proč, a vlastně po tom ani nepátrám, důležitý je můj pocit. Voda podle mého názoru působí žensky a je velice variabilní. Dostatek materiálu vám umožní odhalit ramena, nebo vytvořit asymetrii. Já jsem zkrátka pro vodu. A vy?

Pro lepší orientaci jsem vám připravila několik obrazových ukázek nejrozšířenějších výstřihů a vy si můžete vybrat ten svůj.

Oválný výstřih

výstřih

Nejběžnější a nejklasičtější ze všech výstřihů. Sluší skoro všem typům žen, na nic si nehraje, je to prostě klasika. Ale pozor, i klasika může lehce sklouznout do lascivnosti, když ukážeme víc, než je žádoucí.

výstřih

Výstřih „véčko“

výstřih

Sluší každému, protahuje krk a zdůrazňuje horní polovinu těla, čímž nám občas dělá dobrou službu. Podle šířky pak působí buď sportovně, nebo koketně jako ve zlaté éře padesátých let. Výstřih do širokého „V“ vypadá skvěle i na zádech.

výstřih

Asymetrický výstřih

výstřih

Může vzniknout buď rovnou ve střihu, vynecháním jednoho ramínka, nebo způsobem nošení širokého výstřihu. Třeba zřasením látky výše zmíněné vody a spuštěním z ramene. Tady pozor na přílišnou provokativnost. Dojem by neměl být chtěný, ale spíš náhodný.

Lodičkový výstřih

 výstřih

Oblíbený v padesátých a šedesátých letech. Dnes poněkud postrádá na atraktivitě. Sluší totiž málokomu. Rozšiřuje ramena a trochu zkracuje krk, takže si ho může dovolit jen málo žen. Na obrázku nevidíte klasickou lodičku, ale jistou modifikaci výstřihu asymetrického. „Pravá“ lodička má pouze nepatrný, nebo dokonce žádný výkroj a takřka zakrývá klíční kosti.

Hranatý výstřih „Američka“

výstřih

Patří mezi málo využívané výstřihy, i když je velmi lichotivý k dámskému dekoltu. Patří sice k výstřihům hranatým, přesto působí velice žensky. Tento typ výstřihu byl velmi oblíbený ve čtyřicátých letech minulého století

  • Jaký výstřih upřednostňujete vy, milé ženy-in? Proč právě ten a ne jiný?
  • Dokážete si představit svůj šatník bez výstřihu?
  • Lichotí vám, když se muži zahledí do vašeho výstřihu?
  • Máte s výstřihem nějakou příhodu?
  • Jak nejhlubší dekolt jste kdy měla?
  • Nosíte ráda výstřihy na zádech?
  • Pošlete nám fotku svých oblíbených šatů, trička nebo halenky s výstřihem? Když v nich budete oblečená vy sama, tím lépe. Pochlubte se svým dekoltem

Na vaše příspěvky a fotografie se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Mám pro vás připravený skvělý dárek za příspěvek. Úžasné krémy (denní a noční) značky AVON nejen pro péči o pleť ve výstřihu

CENA

 

 

Reklama