Jedinečnou ódu na výstřihy slavných žen nám „vystřihla“ čtenářka s nickem TTT. Které ji nenechávají v klidu a musí nad nimi žasnout? To už se dočtete v jejím krásném příspěvku

Já vím, já vím, že Vám jde o střihy, hadříky a outfity. Jenže když se řekne výstřih, já si nemůžu pomoct. Živočich ve mě se rád věnuje nejen oděvu, ale i obsahu. A to s láskou, pokorou a obdivem.

Například miluji výstřih Haliny Pavlowské. Je necudný, okatý, rosolovitý a vždy ve mně vzbuzuje mořskou nemoc. Černé úplety a kulaté výstřihy jsou nedílným rámem tohoto obrazu. A přesto je nádherný. Pro grácii, se kterou ho nosí, pro smíření s údělem přírody pro mužské oko, neboť jen moudrá žena chápe, že už jiní nebudou.

Se stejnou něhou mne vždy zaujme lodičkový výstřih ultra nádherných šatů Audrey Hepburn. Postava porcelánové panenky, křiivky květiny z prvorepublikového šálku. Neodhalovala to, co nebylo a stejně vzbuzovaly její výstřihy touhu zahlédnout alespoň něco z toho, co ukrývaly.

Miluji zvrhle jedinečný dekolt Vivienne Westwood. Všechny ty stopy času i bujarých večírků, které ryly stopy tam, kde sídlí ženská ješitnost i hrdost. Jen jedinečné korzety a odvážné kreace z jejího návrhářského pera se odvažují spoutat tuhle punkerku. Punk je její filozofií, chlebem i vínem.

Vystavěla bych oltář i tomu poslednímu zapnutému knoflíčku až těsně u krku Elišky Haškové Coolidge. I její fiží v první linii či na čestné stráži by zasloužilo vojenské pocty. Proto, že je cílené, pečlivě vybírané, škrobené a nabírané, že je, protože má být.

Já zkrátka miluji výstřihy bez ohledu na jejich hloubku i střih. A nekoukám na věk, BMI nebo společenské postavení. Výstřih je třešničkou na dortu i žezlem vladaře. Jen cukrář nesmí být nešika či vládce diktátor.

TTT

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Moc hezky jste uchopila dnešní téma. Díky

Jak ho uchopíte vy, milé ženy-in? Napíšete o svém výstřihu, nebo se také rozhlédnete kolem sebe? Jaké výstřihy se vám líbí? Proč?

Jakému typu výstřihu dáváte přednost vy sama? Už na váš dekolt složil někdo báseň? Lichotí vám, když muži koukají do vašeho výstřihu? Nebo jste spíš nesmělá, rozpačitá a ten pohled jim nedopřáváte?

Máte nějakou příhodu, kterou si nechcete nechat jen pro sebe?

Budeme rádi, když nám ji napíšete na adresu: redakce@zena-in.cz

Reklama