Milá redakce,
přečetla jsem si dnes ráno novin. článek o ženě, která porodila zdravé miminko, praštila mu hlavou o chodník a pohodila ho do křoví. Dost mě to rozrušilo, ještě více snad její výmluvy o tom že nejdříve myslela, že je dítě mrtvé - proč mu tedy mlátila hlavičkou o obrubník, že - pak zase, že ani nevěděla, že je těhotná. No hrůza. Soud ji poslal na 4 roky do vězení.
Nevím, zda je to málo nebo hodně, ale jedno vím jistě. Se svým svědomím si to musí srovnat ona sama. Jestli tedy nějaké má.
Zasílám vám krásnou fotečku, pořízenou při operaci plodu v děloze.
Krásný den přeje Žábina.

"Toto je jedna z nejfantastičtějších fotografií na světě, která kdy existovala. Podařilo se ji zachytit jistému americkému fotoreportérovi během operace, když se lékaři pokoušeli operovat páteř 23týdennímu plodu uvnitř matčiny dělohy. Fotoreportér  tehdy ještě netušil, že to bude jedna z nejdůležitějších fotek jeho života, vždyť účelem jeho přítomnosti při operaci byla  pouze dokumentace operace páteře uvnitř dělohy.

Tato  fotka se objevila ve většině světovych novin a v Irsku se stala  "nejsilnější vlajkou"  bojujících  proti legalizaci interrupce. Ta  maličká ruka,  jejíž obrázek obletěl svět, patří Samuelu Alexanderovi, který se narodil vloni 28. prosince (v době operaci byl pouhých 5 měsíců v bříšku své maminky). Když se nad tím vážněji zamyslíme,  pochopíme, že život opravdu někdy visí pouze na vlásku. Lékaři  byli přesvědčeni, že mimo dělohu by nedokázali udržet chlapečka při životě, proto bylo nutné uskutečnit zákrok, bez kterého by  byl maličký umřel, uvnitř matčiny dělohy. Dělohu lékaři zašili,  aby se děťátko normálně vyvíjelo dál. I proto je tato fotka  považována za jednu z nejdůležitějších lékařských fotografií  současnosti. Je pravděpodobné, že Samuel Alexander Arms si jednou  podá ruku s profesorem Dr. Brunnerem - tentokrát už mimo dělohu."

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Převzato z e-mailu.

Tak to bylo něco trošku mimo dnešní téma, ale nemohla jsem se Vámi o to nepodělit. Díky, Žábino....

A jen připomínám, že dnes máte volné pole působnosti a můžete si zde na Žena-in.cz postěžovat na své šéfy, či je vychválit... zkrátka napište vše, co se týká vás a vašeho nadřízeného. Můžete ostatní čtenářky pobavit, nebo zde najdete útěchu....
A v každém případě si i dnes hlídejte magazín... BUDE I SOUTĚŽ!

Na vaše příspěvky se těší dnešní editorka

 

Reklama