Centrum Černý Most bude od 4. do 20. března hostit výstavu České televize „Večerníček slaví 50“ a všichni malí i dospělí fanoušci oblíbených animovaných postaviček ji mohou navštívit zcela zdarma. Čekat na ně budou rekvizity, scény a hrdinové z populárních českých večerních pohádek, jako jsou Mach a Šebestová, Maxipes Fík, Bob a Bobek, Rákosníček, Rumcajs a Cipísek, Krteček, Malá čarodějnice nebo Maková panenka.

Expozici každou sobotu od 10 do 18 hodin doplní interaktivní workshopy či soutěže o pohádkové ceny. Své 40. jubileum v Centru Černý Most navíc oslaví Rákosníček, kterému přijdou v sobotu 19. března popřát jeho kamarádi z večerníčků; nebude chybět ani dort, promítání, kvízy a hádanky pro ostatní gratulanty. V pátek 18. března se příznivci Maxipsa Fíka mohou těšit na čtení jeho příběhů s hercem Josef Dvořákem v Knihcentru.

vecernicek

Hned několik scén a tematických kulis z nejznámějších a nejoblíbenějších animovaných pohádek promění v měsíci březnu pasáže a Central Plazu Centra Černý Most v království večerníčků. V období od 4. do 20. března zde totiž všichni jeho malí i velcí příznivci mohou zcela zdarma navštívit zábavně-edukační výstavu „Večerníček slaví 50“, již připravila Česká televize. V rámci expozic se seznámí s nejproslulejšími autory a animátory večerníčků, jako jsou Adolf Born (např. Mach a Šebestová), Zdeněk Miler (Krteček), Zdeněk Smetana (např. Křemílek a Vochomůrka), Radek Pilař (Rumcajs), Vladimír Jiránek (Pat a Mat), Jiří Šalamoun (Maxipes Fík) nebo Václav Chaloupek (např. Vydrýsek). „Nosnými tématy výstavy jsou také edukace a prezentace odkazu tuzemské animované tvorby pro děti coby jednoho z pokladů české kultury,“ řekla o konceptu autorka výstavy Jana Sommerová.

Pro fanoušky Večerníčka a jeho nejpopulárnějších českých pohádek budou každou sobotu od 10 do 18 hodin připraveny workshopy za účasti hostů a maskotů z animovaných příběhů, v rámci nichž se zájemci mohou vyfotit v koutku s rekvizitami, zasoutěžit si o drobné ceny, složit večerníčkovskou čepici nebo se přiučit zajímavostem ze světa tvorby animací a pohádek. V kině CineStar budou probíhat bezplatné projekce pro školy či školky a v určených prostorách i pro držitele věrnostní karty Centra Černý Most. Rovněž pravidelný středeční program centra pro děti se v období trvání výstavy ponese právě ve znamení večerníčků. V pátek 18. března se fanoušci Maxipsa Fíka mohou těšit na čtení jeho příběhů s hercem Josef Dvořákem v Knihcentru.

Své 40. jubileum navíc v Centru Černý Most oslaví Rákosníček, kterému přijdou v sobotu 19. března popřát další postavičky z večerníčků. V rámci narozeninového programu moderovaného Majdou Reifovou z Kouzelné školky nebude chybět dort, promítání, kvízy a hádanky pro ostatní gratulanty. „Velmi nás těší, že zákazníkům jako první tuzemské nákupní centrum nabízíme výstavu České televize ‚Večerníček slaví 50’, kterou může veřejnost zhlédnout zcela zdarma. Kromě zábavy spojené s pohádkovým světem plným veselých postaviček a fantazie bude na návštěvníky v rámci sobotních workshopů čekat i spoustu zajímavostí k tvorbě animovaných pohádek. Zjistí například, co je praxinoskop či ultrafán, a zároveň si s nimi i sami vyzkouší pracovat,“ uvedla Michaela Matlasová, marketingová manažerka Centra Černý Most.

ukazka

SOBOTNÍ PROGRAMY

5. března – Slavnostní zahájení výstavy

Program: 14 hodin, Central Plaza

Moderuje Majda Reifová (Kouzelná školka). Setkání s tvůrci večerníčku Tarbíci. Připraveny budou zprávičky ČT:D, taneční školička s Janem Onderem a Večerníčkova fotokostymérna (zkouška kostýmů – například Makové panenky, Křemílka a Vochomůrky). Těšit se můžete i na autogramiády, kvízy, scénky, písničky, promítání a odměny pro návštěvníky.

Tematické workshopy: 10–18 hodin, Central Plaza

Možnost vyzkoušet si jednoduché animace (praxinoskop či flipbook), skládání večerníčkovských čepic nebo kreslení na tzv. ultrafány, fólie užívané při fázování animací.

12. března

Program: 14 hodin, Central Plaza

Moderátorka Majda Reifová přivítá hosty jako například Petra Vacka, Tomáše Juřičku, Jů a Hele či tvůrce večerníčků a dětských pořadů. Přichystány budou Večerníčkova fotokostymérna, autogramiády, kvízy, scénky, písničky, promítání a odměny pro návštěvníky.

Tematické workshopy: 10–18 hodin, Central Plaza

Možnost vyzkoušet si jednoduché animace (praxinoskop či flipbook), skládání večerníčkovských čepic nebo kreslení na tzv. ultrafány, fólie užívané při fázování animací.

19. března – Oslava Rákosníčkových narozenin

Program: 14 hodin, Central Plaza

Rákosníčkovi přijdou poblahopřát moderátorka Majda Reifová, hosté (například Petr Vacek či Tomáš Juřička a další) i postavičky z večerníčků. V rámci oslavy nebude chybět dort, promítání, kvízy a hádanky pro ostatní gratulanty. Připravena bude i tradiční Večerníčkova fotokostymérna, autogramiády, scénky, písničky a odměny pro návštěvníky.

Tematické workshopy: 10–18 hodin, Central Plaza

Možnost vyzkoušet si jednoduché animace (praxinoskop či flipbook), skládání večerníčkovských čepic nebo kreslení na tzv. ultrafány, fólie užívané při fázování animací.

vecernicek program

Více informací naleznete na www.centrumcernymost.cz nebo na www.facebook.com/centrumcernymost.

Reklama