Dvě fotky a zajímavé vyprávění mi poslala k dnešnímu tématu „drobné dekorativní předměty" čtenářka Nadenica...

Výstavka, kterou stejně nikdo neobdivuje...

blbinkyAsi každý má nějakou malinkou výstavku doma všelijakých těch blbinek. Stejně i my. Posílám na ukázku dvě fotky, jedny blbinky jsou moje, nijak je však neopečovávám, utřu prach, když mám náladu. Na další fotce jsou přítelovy kamiony, ty on sbírá, je to jeho velký koníček, ale i práce. Je řidičem kamionu. O ty se ale taky nestarám, občas, když mě chytne "blbá" je trošku utřu od prachu, ale jinak nic víc. Netoužím být otrokem své domácnosti a mít ji neustále tip ťop. Radši vyrazím na zahradu, nebo někam na kole. Popřípadě zajdem na nějakou kulturní událost v naši vesničce střediskové (fotbal, házená, den obce, zábava...). Ale že bych šílela z úklidu doma? To ne, na to mne opravdu neužije.

Dost dobře si pamatuju dobu před 20ti lety a více, jako každá domácnost, tak i my měli zaplněný sekretář (to tehdá byly jen dva druhy sekretářů, takže to měl každý stejné, jen obsah malinko pozměněn). Milion skleniček se každé Vánoce, Velikonoce a pouť musely vytáhnout, řádně umýt a opět krásně vyskládat do výstavky. Ještěže mě mamka v té době z tohoto vyléčila a my doma máme v obývacím pokoji jen TV, gauč a stůl a nějaké kytky, ty mám moc ráda. Kolem televize se popvalují dvd, cd a mezi nima stále hledáme ovládač. To jsou však věci, které nevystavujeme, a jsem tomu moc ráda, že se o ně nemusí tolik pečovat.

blbinky

Na mé domácí výstavce jsou převážně věci darované, ale už jsem oznámila všem známým, že opravdu slony, prasátka a jiné nesbírám. Mé hobby je sběr pohlednic (ty mi vozí přátelé z cest) a také velmi ráda dostávám knihy. S rodinou, když vyrazíme na výlet, koupíme turistickou známku. Už se nám teké hromadí, ale půjdou pěkně do krabičky.

Jedno se těmto věcem však nechat musí: vzpomínky. Když vezmu do ruky třeba hrníček z Chorvatska, vzpomenu si na ty krásné zážitky, hned se mi také vybaví krámek s příjemným prodavačem...

Před pár lety jsem měla vedlejší zaměstnání, a to úklid firemních kanceláří 2x týdně. Jak já zuřila v některých místnostech nad výstavkami úplně všeho (fotky, kameny, hračky z kinder vajíček, upomínkové předměty...), pokud chce někdo mít tuto výzdobu i v práci a pro výkon povolání není nutná, měl by se o ni také starat sám. To je můj názor a má zkušenost.

Jinak, výstavku u přátel a známých nekomentuji, je mi docela ukradená a to stejné si myslím, že i má výstavka je ukradená našim návštěvám. Ale každou domácnost dělá svým způsobem útulnou a věřím, že se tam každý rodinný člen cítí příjemně. Ať si každý zařídí svůj domov, jak je mu libo.

S přáním hezkého dne čtenářka
Nadenica

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Téma dne: Drobné dekorativní předměty

Máte ráda drobné dekorativní předměty?

Na tuhle otázku mi odpovídejte v dnešním tématu! Vaše odpovědi nechť jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec, pokud se tedy chcete zúčastnit naší soutěže, ve které můžete získat krásný dárek. Psát mi můžete nejen o svých názorech na „lapače prachu“, ale také, pokud se vám s nimi stala nějaká veselá (či naopak trpká) historka. Můžete mi posílat k textům i fotky svých nejoblíbenějších policových ozdob... zkrátka fantazii se meze nekladou. A co můžete získat? Dárkem dnes bude kniha Patricie Cornwellové: Scarpentová, kterou vydal Knižní klub, k ní přibalíme ještě časopis TOPseriál: Anglické Vraždy Midsomeru a okolí.

Své příspěvky posílejte na e-mailovou adresu...

Reklama