Nerad o sobě říká, že je návrhář. Raději se nazývá umělcem nebo designérem. Ať tak nebo tak, je to “botový” mág a ženy ho kvůli jeho práci milují po celém světě. Manolo Blahnik. A od dnešního dne si jeho výtvory můžete prohlédnout v rámci výstavy v Muzeu Kampa v Praze. 

kk

manolo blahnik

Jeho boty se staly ústředním objektem zájmu v kultovním seriálu Sex ve městě a zdobily nohy Carrie Bradshaw v téměř každé epizodě. Zdobí nohy mnohým módním ikonám, blogerkám a milovnicím bot. Jsou krásné na pohled a jsou dokonalými uměleckými díly. Přesvědčit se o tom nechte na výstavě nesoucí název Art of Shoes. 

boty

boticky

navrh

navrhy

manolo

Manolo Blahnik, jehož otec byl Čech a lékárník právě na pražské Kampě se sem vrátil a až do 12. listopadu si můžete prohlédnout výstavu plnou skvostných párů bor. Vidět zde můžete retro styl z různých kulturních epoch 20. století, nádech rokoka, boty, které se objevily ve filmu Marie Antoinetta od Sofie Coppoly nebo také Blahnikovu spolupráci s českou firmou Preciosa a střevíčky, které jsou inspirovány lustry a španělskou kulturou. 

manolo

botky

botyk

Zkrátka a dobře, je na co se dívat, co obdivovat a po čem zatoužit...

Reklama