PROFI CREDIT je partnerem výstavy fotografií Václava Havla, podporuje tak pracovní uplatnění lidí s mentálním postižením.

vystava

Společnost PROFI CREDIT se podílí na putovní výstavě fotografií Václava Havla s názvem PREZIDENT. Netradiční fotografie prezidenta Havla, které pořídili fotoreportéři ČTK, podpoří pracovní uplatnění lidí s mentálním postižením a  duševním onemocněním v Občanském sdružení Náruč v Řevnicích. 

Zhruba sto snímků z let 1988 až 2011 přináší svědectví o tom, jak se z dramatika a disidenta Václava Havla stal prezident republiky a poté z prezidenta opět umělec a občan. Nezachycuje jen Havlovy prezidentské počiny, ale spíš okamžiky kolem nich či chvíle soustředění, nebo naopak uvolnění po státnickém vypětí. Snímky 24 českých fotografů, kteří pracovali jako fotoreportéři agentury ČTK, nechávají diváka pohlédnout na scénu velké politiky i do Havlova soukromí, a to s mírnou nadsázkou a vtipem. Autoři věří, že právě tak by se Václavu Havlovi výstava líbila.

vystava

Fotografie budou k vidění v kavárně Modrý domeček a v budově ZUŠ Řevnice od 4. července do 30. srpna 2013.Výstava je prodejní a výtěžek z prodeje fotografií a ze vstupného podpoří charitativní činnost OS Náruč. To již třináct let poskytuje pracovní uplatnění a sociální rehabilitaci lidem s mentálním postižením, duševním onemocněním, nebo s jejich kombinací. „Velmi nás těší, že se můžeme této akce zúčastnit a pomoci tak lidem, kteří sice nemají to štěstí být zdraví, ale snaží se žít a pracovat jako my ostatní,“ říká marketingový ředitel PROFI CREDIT Ondřej Šmakal. 

OS Náruč pomáhá lidem se zdravotním postižením a jejich rodinám prožít aktivní a spokojený život. Poskytuje sociální služby a vytváří pracovní příležitosti lidem s mentálním postižením a duševním onemocněním v sociální firmě Modrý domeček v Řevnicích, kde zaměstnali již 19 lidí. Trvalá práce umožňuje těmto lidem možná poprvé v životě zažít úspěch a pocit, že něco dokázali. „Peníze z prodeje fotek a vstupného použijeme na vybudování „Obchůdku na kolejích“, který vznikne v budově starého nádraží v Řevnicích. Budou v něm pracovat lidé se zdravotním postižením a Náruč v něm bude prodávat čerstvé těstoviny a koláče z vlastní výrobny“, plánuje Šárka Hašková z Občanského sdružení Náruč.

Profi credit

Reklama