Galerie Art Salon S Tančící dům představí v samostatné výstavě výběr děl výtvarnice Aleny Kupčíkové, které jsou sepjaté tématem ženy v její erotické a intimní roli. Výstava, nazvaná provokativně SEX/m2, prozrazuje autorčin hluboký zájem o ženu jako femme fatale, ženu milenku, ženu prostitutku, ale i o ženu osamělou, zanechanou pouze se svou fyzickou podstatou.

chloupky

K vidění budou poslední díla z cyklu Chlupatice vytvořená z chloupků z ohanbí dárců, série smaltů z cyklu Kabaret ženy v jejím přirozeném světě nebo první obraz z monumentálního cyklu Československá epopej.Slavnostní odhalení prvního velkolepého díla bude pomyslným vrcholem vernisáže.

O autorce

Alena Kupčíková působí na české výtvarné scéně už řadu let. Než úspěšně ukončila Akademii výtvarných umění doktorským titulem v roce 2010, absolvovala několik stáží – rok sbírala zkušenosti na Technikon Natal v Durbanu v Jihoafrické republice, později na École Nationale Supérieure des Beaux Art v Paříži. Od roku 1993 vystavuje po celém světě. Její díla jsou zastoupena ve sbírce Národní galerie v Praze, v soukromých sbírkách v České republice, Německu, Anglii, Holandsku, Švýcarsku, Japonsku, USA.

punchochace

Více informací o autorce najdete na www.alenakupcikova.cz.

Výstava bude pro veřejnost otevřena v Galerii Art Salon S Tančící dům ve dnech 10. 4. – 9. 6. 2015.

Zdroj: tisková zpráva

 

Reklama