optiVyšší krevní tlak (arteriální hypertenze) patří v současnosti mezi nejčastější onemocnění srdce a cévního oběhu. Tato civilizační choroba postihuje okolo 25 % dospělé populace a svými komplikacemi významně ovlivňuje nemocnost a úmrtnost. Klíčem k řešení problémů s hypertenzí je především změna životního stylu, ale spolehnout se můžete i na pomoc z přírody. Vyzkoušejte novinku - doplněk stravy OptiTensin od Walmarku pro udržení zdravého krevního tlaku.

OptiTensin je unikátní přípravek, který obsahuje extrakt z listů Olivovníku evropského. Tato látka podporuje udržení optimálního krevního tlaku a správné krevní cirkulace v tkáních. Listy olivovníku mají navíc i antioxidační účinky, takže pomáhají chránit organizmus před poškozením volnými radikály a přispívají k zachování správné hladiny cukru v krvi. Je vhodný pro všechny osoby s hraničním krevním tlakem - tedy tlakem vyšším než 120/80. Lékaři ho dále doporučují i lidem s vysokým cholesterolem nebo zkrátka všem, kteří chtějí preventivně potížím s hypertenzí předejít a chtějí pečovat o své srdce.

Kdo je ohrožen?

Hypertenze je civilizační chorobou, takže příčiny se skrývají z větší míry v životním stylu každého z nás. Ohroženi jsou převážně lidé s dědičnými předpoklady, kuřáci a lidé s nadváhou a obezitou, nedostatkem pohybu a nadměrným přísunem soli. Hypertenze se může rozvinout i u osob požívajících nadměrně alkohol, u těhotných žen nebo u žen, které berou hormonální antikoncepci.

Myslete na prevenci!

Vysoký krevní tlak se dá označit doslova jako tichý zabiják. Dokud totiž nenastanou komplikace, pacient na sobě nepozoruje většinou žádné příznaky. Prvním signálem a příznakem neléčené hypertenze tak může být až infarkt myokardu nebo cévní mozková příhoda. Je tedy dobré se o svůj krevní tlak zajímat a hypertenzi předcházet, případně ji včas léčit. Každopádně by měli zpozornět lidé nad 35 let.

opti

Co je tedy důležité dodržovat?

  • Pravidelné měření krevního tlaku (nejlépe pomocí domácího přenosného přístroje na měření tlaku)
  • Úprava jídelníčku (konzumujte hodně ovoce, zeleniny, celozrnných výrobků, ryb a nízkotučných mléčných výrobků, méně nasycených tuků a celkového tuku) - s tím souvisí omezení příjmu soli!
  • Pravidelné cvičení
  • Snížení tělesné hmotnosti (pokud máte nadváhu nebo jste obézní)
  • Přestat kouřit
  • Omezit konzumaci alkoholu (max. 30 ml etanolu denně = 720 ml piva, 300 ml vína, 60 ml tvrdého alkoholu)
  • Zvládat stres
  • U režimových opatření je vhodné začít užívat OptiTensin

OptiTensin je přípravek vyrobený z čistě přírodních ingrediencí, bezpečný a bez vedlejších účinků. Je možné ho kombinovat s jinými léky na snížení krevního tlaku.

OptiTensin je k dostání v balení 30 tablet za doporučenou maloobchodní cenu 154 Kč včetně DPH a v balení 60 tablet za doporučenou maloobchodní cenu 268 Kč.

Reklama