Máte chuť trochu se módně odvázat? Tak to je nejvyšší čas pustit se do mixování vzorů a potisků. Pozor, je to ale náročná disciplína. My ale víme, jak na to, tak pojďme na to!

módaMódní pravidlo, které přikazovalo nosit pouze jeden vzor a nemíchat neslučitelné potisky a barvy, je už nějaký ten pátek zcela pohřbeno a zapomenuto. Módní návrháři se totiž přestali bát a uvědomili si, že toto odvětví je otázkou zábavy a vlastně i tak trochu lásky. Protože, co si budeme povídat, alespoň jednou jste si nějaké šaty/sukni/top/boty zamilovaly hned na první pohled, že? Pokud tedy kýváte souhlasně hlavou, je pro vás tento článek jako stvořený.

Mix vzorů a potisků není ale nic pro módní začátečníky. Vyžaduje pořádnou dávku citu, dobré oko a hlavně odvahu, protože takový outfit, kde se objeví více jak jeden vzor, si žádá pozornost.

Květiny + květiny

Mezi největší odvážný hit této sezony je jednoznačně mix květin a ... květin. Že se na tom nezdá být nic složitého? Ani náhodou. Fígl je v tom, že se budete soustředit na barvy květů, jejich velikost i umístěný. A pokud zvolíte např. květovanou sukni a květovanou blůzu, myslete na vyvážení – míchejte malé i velké květy a barvy, které si nejsou tolik příbuzné (jako např. tmavě modrá a černá).

móda

Pruhy + květiny

Taková vzorová klasika a volba pro nejodvážnější. Pruhy (černobílé) a kytky si nejsou nijak blízké, a proto je jejich kombinace velmi odvážná. Nejlepší volbou je kombinace těchto vzorů v horní části těla – tedy v podobě topu a např. bomberu nebo bundičky a zbytek volit neutrální. A na koho by to bylo přeci jen příliš, může jeden ze vzorů dodat do outfitu v podobě doplňku.

moda

Pruhy + pruhy

A do třetice všeho dobrého – mix pruhů a pruhů. Svislých a vodorovných. Nebo vodorovných a svislých. Pořadí necháme na vás, ale pamatujte, že ty svislé krásně opticky prodlouží postavu (nejlepší volbou jsou pak na sukních a kalhotách) a ty vodorovné tvarují a stěžejní je u nich tloušťka proužku.

moda

Mohlo by vás také zajímat:

Reklama