Tímto řekněme sloganem se snažím uchlácholit všechny ženy, které se vysokého pasu obávají. A věříte, že já se na něj docela těším. Konečně něco milosrdného pro moji postavu. Patřím totiž mezi krátkonožky a bederky nebyly nic pro mě. No uznejte, žádné nohy nejsou tak dlouhé, aby nemohly být delší. Musela jsem „to" dohánět vysokými podpatky. Ale až si obléknu kalhoty s vyšším pasem, můžu si k nim klidně obout mokasíny, a to je docela výhoda, nemyslíte?

soutěž - vlajka D


  

A těm z vás, které nechává tato novinka" v klidu, připomínám, že ji můžou brát jen jako logické pokračování módního vývoje. Stejně jako dnes i v historii módy se linie pasu posouvá. Po nízkých se objevily zase ty vysoko posazené, a naopak. Nemusíme zabloudit až tak hluboko do historie. Vezměme si třeba dvacáté století. Každá z vás si určitě vybaví poněkud pytlózní charlestonky a flepper šatičky s pasy posazenými pod boky. Pak přišla elegantní třicátá léta se štíhlými pasy a téměř architektonicky tvarovaná silueta let čtyřicátých, která pas ještě více zdůraznila a posadila o kousek výš. 

Posuďte samy, která z nich byla nejslušivější?

V rozhodování vám možná pomůžou i naše ukázky.
Určitá inspirace předválečnou módou se dá vystopovat velice snadno. Navíc bych tam našla i pár zajímavých prvků převzatých z vojenských uniforem - padací mosty a kovové knoflíky, které útlou linii zvýrazňují a jsou efektním detailem.
A šířka nohavic? Ta zůstává ryze na vašem výběru. Nosí se široké planďáky i ty úplně uzoučké.

Co vy na to, milé ženy-in?
Líbí se vám vysoké pasy?
Pořídila byste si takové kalhoty?
Nebo se budete těžko loučit s bokovkami?
Napište mi.