Milá ženo-in, já mám ke slevám celkem kladný vztah, nakupuji v nich zejména oblečení, které není jednosezónní záležitostí. Anebo tehdy, je-li sleva vzhledem k ročnímu období ještě včas, aby se to dalo užít. Takový výprodej ledních bruslí v červenci nebo vánočních ozdob v lednu by mě opravdu nechal chladnou.

 

Loni jsem si vyhlédla perfektní křiklavě zelený prošívaný kabát až na paty, s kožešinkou - no prostě nádhera J, ale stál 3000,- Kč. Nepotřebovala jsem ho a na to, abych si ho koupila jen tak pro radost, byl fakt pro mě dost drahý, tak jsem se rozhodla, že počkám na výprodeje. V lednu jsem i s dcerou vyrazila do velkoměsta na nákupy, dcera potřebovala zimní bundu a já si šla ověřit, na kolik vysněný kabát slevnili.

 

No dopadlo to tak, že kabát sice zlevnili, ale já ho nemám. Sleva byla pěkná - na polovinu, ale kabát jsem nakonec koupila dceři. Ne proto, že bych se do „nefyziologické zhůvěřilosti“ 36 nenarvala, ale proto, že dceru velmi zaujal a při výběru zimní bundy si stále zkoušela cosi, co sice bylo z teplého materiálu, mělo to dlouhé rukávy, ale končilo to už kdesi pod prsama. Tzn. holá záda i břichoL Tak jsem se obětovala, zvolila dceřino zdraví a okamžitě jí ho koupila, než by si to rozmyslela.

 

Jinak výprodeje třeba aplikuji při nákupu dovolené. Není to tím, že bych chtěla za každou cenu ušetřit, ale já nikdy nevím, kdy budu mít čas, jaké bude počasí, jestli budu mít náladu na hory nebo na moře, jestli neonemocním, jestli vůbec nějaké finance budou… atd. Takže takový last minute je pro mne jako stvořen J

 

A jestli jsem koupila někdy něco, co jsem nepotřebovala, jen proto, že to bylo ve slevě?? Asi ne. Spíš s nějakým našetřeným obnosem na slevy čekám a pak vybírám, co by se mi v příštím půlroce hodilo, nebo spíše co budu potřebovat, a tím hodně šetřím.

 

A je ještě něco, co ve slevě nekoupím nikdy: JÍDLO.  To se mi protiví, připadá mi to dost nechutný a rozmařilý kupovat něco, co už zkažené je, nebo se to každou chvíli zkazí L Fuj.

Přeji hezký denJ

Barkl2


Tak to jste vážně obětavá. A nemohly byste si ten kabát s dcerou aspoň půjčovat? Ta moje komentuje každý můj nový příspěvek do šatníku slovy „Prima, to mi bude" nebo „Hmmm, to mi bude velké" :-)

Díky za příspěvek, těším se na další!

Jak jste na tom s Českým snem? Myslíte si, že to byla sprosťárna a klamání lidí, nebo vás ten film a celý ten případ pobavil?
Jenom pro připomenutí: šlo o velkolepou mystifikační akci, při které plakáty a billboardy slibovaly otevření nového obchodního domu Český sen, samozřejmě s úžasně levnými českými výrobky. V den plánovaného otevření byla na okraji Prahy postavena maketa obchoďáku, davy lidí tam stály frontu celou noc, pak je ochranka pustila... a oni poznali, že je to všechno jen „jako". Celé to bylo dílo mladých filmařů, kteří o celé akci i o jejím pozadí (například o spolupráci s reklamní agenturou) natočili dokumentární film. Ten pak (zadarmo) promítali v kinech.

Pište - dnešní cenou za nejlepší příspěvek bude cvičební CD v latinskoamerických a orientálních rytmech! Tedy něco, co teď po Vánocích přijde vhod.