Čtenářka Píďulka vždy toužila dostat k narozeninám drt. A když dostala první k desátým narozeninám, tak si na něm vylámala zuby.

Dobrý den, milá redakce a všechny čtenářky.

K dnešnímu tématu napíšu jen krátce. Mám jednu vzpomínku, která si mi připomíná každé narozeniny. Když jsem byla mladší, málokdy jsem dostávala k narozeninám dort. Dárečků bylo vždycky dost, ale mě prostě chyběl. Každá z kamarádek mi ukazovala fotečky z narozenin a jejich krásné dorty s číslama. Prostě mi to bylo líto.
Kdo by to řekl, když jsem slavila 10té narozeniny, vzpomněla si na mě moje nejlepší kamarádka. Dala mi ten nejkrásnější dárek. Vlastnoručně mi udělala dortíček. Sice úplně malinkatý, z perníku, ale hlavně s číslem 10. Sfoukla jsem si poprvé svíčku na svém vlastním dortu. Vypadal moc krásně. Nazdobený, na talířku. Měla jsem z něj obrovskou radost. Až do chvíle, než jsem ho ochutnala, lépe řečeno neochutnala. Nevím, jak se jí to povedlo, ale ten dort byl jak beton. Skoro jsem si na něm vylámala zuby. Ale i tak to byl ten nejhezčí dárek a nejhezčí narozeniny, na které vzpomínám. A když se po dlouhé době s kamarádkou vidíme, máme se čemu zasmát.
Já osobně jsem dělala dortík k narozeninám jen jednou. Byl pro jednoho kamaráda. Piplala jsem se sním dva dny. Dotyčná osoba ho ani neochutnala. Prý nejí sladké. Od té doby už dorty nedělám. Teď už slavím každým rokem jen narozeniny mého syna. A moje zásada??? Každý rok musí mít dort, i když kupovaný.

Přeji vám všem pěkný den, oslavencům vše nejlepší.

Píďulka.
Tento text nebyl redakčně upraven

 


Díky Píďalko za váš příspěvek. Já také miluju dorty a nedostávám je. Chyba asi bude v tom, že si o ně neříkám. To mi připomíná vtip o chlapovi na smrtelné posteli, co říká : „Pane Bože, proč si mne nikdy nenechal vyhrát ve Sportce, vždyť jsem se k tobě každý den usilovně modlil. Zklamal jsi mne Bože, věrnějšího služebníka jsi nikdy neměl…“ A Bůh sestoupí z nebes a naštvaně říká: „Tak sis měl vsadit!“

Dnes končí téma dne: Historky z oslav našich kulatin. Již nic neposílejte, téma je uzavřeno.

Za půl hodinky se dovíte, která z dnešních přispěvatelek dostane květinu i správnou odpověď na obrázkovou hádanku.

Reklama