Kulatého zadku nedosáhnete žádnou dietou ani hubnutím. Naopak, musíte dostatečně jíst, zejména hodně bílkovin a také cvičit. Tvar pozadí ovlivníte právě pouze cvičením. Následující cviky jsou vhodné pro začátečníky, ale i pro pokročilé. Záleží jen na počtu opakování a délce cvičení.

Zvedání pánve
Výborný cvik hýždě, ale i zadní část stehen, který nezatěžuje kolena. Lehněte si na záda, ruce dejte podél těla a nohy na šíři boků. Zvedejte pánev dynamicky nahoru a s výdechem dolů, myslete na stažený zadek. Vždy na konci setu ještě držte v horní pozici několik sekund. Ať už budete mít nohy u sebe nebo na široko, pokaždé bude zabírat jiná část.

6454d349d7516obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Zvedání nohou na čtyřech
Běžte na všechny čtyři, ruce na šíři ramen a nohy na šíři boků. Zvedněte jednu nohu nahoru a kmitejte. Můžete střídat s kmitáním až k zemi. Dávejte si pozor, abyste se neprohýbali v zádech a měli zatlé svaly na břiše. Posilujete tak zadní stranu hýždí.

6454d36b87287obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Výpady
Následující cvik je výborný nejen na zadek, ale i na stehna. Vždy jednu nohu dejte dopředu a udělejte výpad tak, že ji pokrčíte. Dávejte si pozor, abyste měli těžiště na přední noze a ta také zabírala, v opačném případě si můžete ničit kolena. Jak vidíte na fotce, pro větší náročnost si na pomoc vezměte gumu.

6454d3b0394d2blobid0.jpg
Foto: Shutterstock

Dřepy
Cvik, který rozhodně funguje a vypadá jednoduše, ale je naopak snadné ho dělat špatně. Vaše kolena by při dřepech neměly přesahovat přes špičky a neměli byste se moc předklánět. Aby byl cvik opravdu účinný, do dřepu choďte pomalu a zvedejte se velmi dynamicky s výdechem. Pokud se bojíte, že byste cvik vykonávali špatně, najděte si kompetentní osobu, která vám poradí, typicky například trenér.

6454d3bab1f68obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Kyvadlo
Opět jeden ze skvělých cviků, které fungují na zadek, ale i na tvarování nohou a není náročný ani na provádění. Postavte se rozkročmo, spojte ruce a přenášejte váhu z jedné strany na druhou tak, jak to vidíte na fotce. Vždy byste na straně měli zůstat alespoň tři vteřiny a poté přenést váhu na druhou stranu.

6454d3de37397obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Zdroj: autorka článku, youtube

Čtěte také: