Pomalu se rozjíždí čtvrtá řada oblíbené reality show TV Prima Jak se staví sen. I nadále se na obrazovkách tedy budete setkávat se sympatickým moderátorem Pavlem Cejnarem a designéry z DECO teamu.

Čtvrtá série bude mít 8 dílů a od předchozích se bude lišit hlavně změnou vysílacího času. Novou řadu Jak se staví sen budete moci sledovat v premiéře každý čtvrtek po 21.00 hodině. Další změnou, nebo lépe návratem k osvědčenému, je návrat patronů, kdy se zajímavé osobnosti budou vyjadřovat k jednotlivým přestavbám. Tři tyto osobnosti jsme zastihli a zeptali se je na několik otázek...

  Petr Šiška, moderátor

Pozval byste si do bytu designéry pořadu Jak se staví sen?
Myslím, že zcela určitě. Měl jsem možnost hodnotit dva dětské pokoje a jednu koupelnu – docela se mi jejich práce líbila. Hodnotil jsem je velice kladně.
Zastávám názor, že každý by měl dělat to, co umí. Pokud bych měl možnost nechat si předělat byt opravdu kvalitním designérem, tak bych do toho hned šel. Člověk má většinou pocit, že to umí sám, a pak z toho vyleze neskutečná slátanina, kterou pak různě předělává, nechává si radit od rodičů, přátel... Nakonec zjistí, že když zajde za profíkem, tak je to nejkratší cesta, která ušetří spoustu času a ve výsledku i spoustu peněz.

Co byste dělal, kdyby vám designér udělal byt úplně jinak, než jste si představoval?
Nevím, jak bych se zachoval, ale vzhledem k tomu, že jsem vznětlivý člověk a většinu názorů říkám na první dobrou, tak bych si to asi nenechal pro sebe. Nebyl bych příliš velkým diplomatem a těm lidem bych nařídil, aby to předělali k obrazu mému.

  Zuzana Dřízhalová, herečka

Pustila byste si někdy do bytu team designérů pořadu Jak se staví sen?
Pustila bych si je do bytu, akorát bych jim do toho asi trošku mluvila.

Kdyby vám designér udělal v bytě něco, co by se vám nelíbilo, jak byste to řešila?
Snažila bych se ho přemluvit, aby to nechal předělat. Pokud by to neudělal a já s tím opravdu nesouhlasila, tak bych si to předělala sama.

Vy jste ukazovala fotky svého bytu designérům pořadu Jak se staví – poradili vám dobře?
Některé věci jsem tušila. Věděla jsem třeba, že v ložnici máme každý kus nábytku v jiném stylu a barvě, takže mi bylo jasné, že to budou chtít sjednotit. Ale poradili mi třeba věc, která by mě asi nenapadla: Mám takový veliký výrazný zelený obraz nad postelí, a kdybych naproti na stěnu dala podobný odstín zelené, tak by se to mohlo zajímavě doplnit.
 
  Lukáš Hejlík, herec

Umíte si představit, že byste si pustil domů designéry pořadu Jak se staví sen?
Kdybych měl byt, tak asi ano, ale jelikož mám dům a je to skutečně běh na dlouhou trať, strávili jsme prací na něm pět let, tak jsme teď ve fázi, kdy už bych si to představit neuměl.

A hypoteticky – kdybyste měl byt nebo dům, pustil si tam designéry a oni s ním provedli něco, co by se vám nelíbilo, co byste udělal?
Odešel bych a druhý den bych se na to zkusil podívat znovu, třeba bych si zvyknul (smích). Ne, je to těžké. My s architektem také stále něco řešíme, teď jsme zrovna u třetí verze. Takže určitě zvažovat kompromisy, když z toho nevzejde nic kloudného, vyměnit.

Je těžké dostat se do pořadu Jak se staví sen?

Záleží samozřejmě na štěstí, ale dnes už se dá říct, že ho musíte mít notnou dávku. Zatím bylo natočeno 36 dílů pořadu a v databázi je přihlášeno okolo 7500 zájemců. Ale možná, když použijete kyvadýlko a křišťálovou kouli, třeba se vám podaří zaslat svou přihlášku na casting ve správný den i čas a vybráni budete, kdo ví? Lákadlo je značné – přestavba je totiž pro majitele bytů zdarma!

Jak vlastně natáčení probíhá? Na to jsme se zeptali účastníků reality show maminky Romany a dcery Jany Taulové.

„Byli jsme moc spokojení,“ pochvaluje si Romana, „už jen proto, že máme své místo – ložnici, kde můžeme spát. Tu jsme dřív neměli. Myslím, že se nám opravdu trefili do vkusu, jak barevně, tak provedením. Nic bych neměnila.“

O tom, jak a proč se Taulovi do pořadu přihlásili, nám povyprávěla Jana: „Sledovali jsme předchozí díly pořadu a líbilo se nám to. Přihlásili jsme se do nové série a vybrali nás. Pro rodiče jsme to udělali jako překvapení se ségrou, pěkně potajmu, natáčení vyšlo zrovna na dobu, kdy rodiče byli na dovolené.“

„Byl to v první řadě šílený úlek. Když v půl čtvrté ráno přiletíte z dovolené a doma na vás čeká celý ten team s kamerami...“ vzpomíná Romana. „Ale každopádně to byla velká radost, prostě nádhera. Absolutně nic bych neměnila.“

Že nejsou designérské výtvory vždy jen podle představ, o tom se přesvědčil kuchař Michal Tesař... „Přítel odeslal po internetu přihlášku, do týdne se mi ozvali kvůli konkurzu. Šel jsem na konkurz, zase do týdne mi volali, že jsme vybraní. Byl to šok, bylo to překvapení. Chtěli jsme změnit celé bydlení, zjistit, jak to vypadá, když to vezme do ruky profesionál,“ vzpomíná Michal.

Přestavba Michalova bytu trvala přesně týden, mezitím bydleli s přítelem v hotelu, ve kterém Michal pracuje jako kuchař. „Přestavěný byt se mi napoprvé hrozně líbil,“ říká Michal, „až jsem se tam rozbrečel, jako stará bréca. Ale časem jsem si uvědomil, že to působí neosobně, sterilně, je to jakoby nezabydlené. Chybí tam duch člověka. Dneska už se to vrací nazpátek, už si to zabydlujeme. Snažíme se dodržet barevný tón pokoje a nepřeplácat to.“

V barvách se Michalovi také úplně designéři do noty netrefili: „Přáli jsme si, aby byl pokoj tyrkysovo-modro-zelený. Dneska je, zaplaťpánbůh, šedo-červeno-bílý (smích). Zadání nesplnili, ale překvapili. Nejspokojenější jsem s rychlostí a s tím vším, co stihli za ten týden udělat, nejméně s prací okolo, tedy s vystěhováním, nastěhováním zpátky a dodělávkami drobností. Chtěl bych moc poděkovat klukům stěhovákům – nikdo si neumí představit, co je to za dřinu a jak je špatně placená.“

Související články:
Petr Šiška: Prsa po tátovi neberu
Máte rádi Včelí medvídky?

A co vy – nechali byste si přestavět byt designéry pořadu Jak se staví sen? Co byste dělali, kdyby vám designér přestavěl byt jinak, než jste si představovali? Dali byste designérovi hodně volnou ruku?

Reklama