Víme, že pro čistou ústní dutinu používáme, jako součást osobní hygieny zubní kartáček, mezizubní kartáček a zubní nit, také ústní vody. Není to ale jediné, co můžeme udělat pro zdraví ústní dutiny, a tím pro zdraví celého těla. 

Člověk má během svého života, co dočinění s mnoha druhy mikroorganismů, které do těla pronikají právě i ústy. Celkem se v ústech nachází asi 8 tisíc druhů bakterií, přičemž na jednom zubu jich najdeme přibližně milion. Některé škodí a některé naopak prospívají, a proto je mezi nimi potřeba udržovat rovnováhu.

630f47611b519obrazek.png

Důležitá rovnováha
Pokud rovnováha není nastolena, mohou škodlivé bakterie převážit ty prospěšné a způsobovat demineralizaci zubní skloviny, zubní kaz nebo vést k zánětu dásní. Ten postihuje až polovinu dospělé populace. Projevuje se otoky dásní a jejich krvácením. Pokud člověk tento problém neřeší, může vést až k rozvoji parodontózy a v konečném důsledku ke ztrátě zubů. Projevem bakteriální nerovnováhy může být i zápach z úst. Škodlivé bakterie ovšem nezpůsobují jen problémy v ústech, pokud se dostanou dál do těla, mohou vést k potížím s plícemi, klouby nebo srdcem.

Prospěšné bakterie
Na druhé straně tu máme bakterie prospěšné, které pomáhají s trávením a ochranou těla. Střeva totiž nejsou jedinou částí těla, která pro podporu fungování potřebuje probiotika. Kromě kvalitní ústní hygieny, zdravé stravy a absence stresu je možné si k rovnováze v ústní dutině dopomoci také probiotickými pastilkami BioGaia® Prodentis® s obsahem živých bakterií Limosilactobacillus reuteri Prodentis®. Ty podporují normální funkci dásní a doplňují prospěšné bakterie.

Testování probiotických pastilek BioGaia® Prodentis®

Na našem webu probíhalo velké testování, kdy 100 testerek získalo probiotické pastilky BioGaia® Prodentis®, doplněk stravy, který prošel více než 50 klinickými studiemi s 2000 pacienty. Pastilky je možné užívat mimo jiné při: zánětu dásní, paradentóza, gingivitidě, zvýšeném riziku kazivosti zubů, zápachu z úst nebo při potřebě zvýšené hygieny v ústech např. při nošení rovnátek, zubních implantátů nebo náhrad.

6310c399f1e5dobrazek.png

Jak testování BioGaia® Prodentis® dopadlo? 

Testerky, mezi kterými byly těhotné ženy, ženy, které měly rovnátka, zubní náhrady, měly v dutině ústní nějaký problém nebo chtěly pastilky testovat jako prevenci nám po testování vyplnily dotazník. Otázky se týkaly jejich zkušeností, vypsaly nám recenze, jak byly s pastilkami spokojené. 

Skvělé výsledky, pozitivní zkušenosti naprosté většiny testujících

Mezi testujícími bylo 60 % těch, které měly v dutině ústní nějaký problém a 40 % chtěli pastilky testovat z preventivních důvodů, aby se známým potížím vyhnuli. Na otázku, jak byly s testovanými pastilkami spokojené odpovědělo 91,2 % kladně, potvrdili svou spokojenost. Naprostá většina, 90 % uvedla, že může testované probiotické pastilky BioGaia Prodentis doporučit ostatním. Tři čtvrtě testujících, tedy 78 % uvedlo, že díky své zkušenosti zůstane u používání testovaných pastilek a bude si je nadále kupovat. 

Složení skupiny testerů a testerek bylo následující: ti, co mají rovnátka 30 %, těhotné maminky 10 %, ti, které trápí kazivost zubů 14,3 %, záněty nebo krvácivost dásní 57,14 %, ti, co mají paradentóza 17,14 % a dalších 15 % uvedlo potíže jako zápach z úst, afty a otoky dásní. 
Celkem 78 % z testujících uvedlo, že po užívání pastilek BioGaia Prodentis pozorovalo změnu k lepšímu. Zbylých 22 % uvedlo, že nejspíš nezaznamenali žádnou změnu. Změnu k horšímu nepocítil nikdo z testerů. Mátová chuť pastilek vyhovovala 77 % testujícím, ostatní uvedli, že jim nevyhovovala nebo že si na ni museli zvyknout.

Testerky nám napsaly své osobní recenze, přečtěte si některé z nich:

630f4a72ad9bdobrazek.pngPastilky se užívají velice jednoduše jako bonbon, a to mi vyhovuje. Nemusím nic zapíjet a polykat, stačí nechat rozpustit v ústech a jít třeba nakoupit. Má svěží jemnou chuť, zatočí se zápachem z úst a také se zubním plakem. Po rozpuštění tabletky jsem měla zuby hladké jako po vyčištění kartáčkem. Patilky obsahují i malé mikrogranulky, které lehce namasírují a vyčistí jazyk. Během užívání jsem nepociťovala citlivost zubů a dásní, nijak mi nekrvácely nebo nebyly citlivější. Moc se mi líbí a ráda si je pořídím znovu.

630f4a85a4f68obrazek.pngPastilky BioGaia Prodentis mi pomohly s plakem, který se mi hodně dělá. Už mám koupené další balení a používám ráno i večer po čištění zubů. Jsem ráda, že jsem se o pastilkách dověděla a měla možnost je vyzkoušet.

630f4a99182c8obrazek.pngPříjemná chuť. V době testování jsem měla v ústech afty. Doba hojení byla rychlejší než obvykle. Někdy mám citlivé dásně a pocit bolestí zubů. Od testování mě tato citlivost přešla.

630f4a9c868ddobrazek.pngProdukt užíval vnuk při nošení rovnátek. Jsem moc spokojená. Hlavně po obědě, kdy si nemohl a nestihl po jídle v jídelně vyčistit zuby je užívání pastilek super. Chuť je fajn, mentolová - to se vnukovi líbí. Má svěží dech, pocit čistoty v puse.

630f4a9f45e04obrazek.pngPastilky testoval náš šestiletý Honzík, který má rovnátka. Protože mívá občas napuchlé dásně, je to pro něj velmi nepříjemné. Pastilky mu poskytly zklidnění a lepší pocit v ústech. Jen by raději místo mátové příchuti volil raději nějakou ovocnou.

630f4aa214061obrazek.pngTestování mě moc bavilo. Pastilky jsem používala ráno a večer, vždy po vyčištění zubů. Ze začátku jsem si musela zvyknout na docela velkou pálivou chuť, postupně to bylo lepší a lepší. Celkově mám po používání pastilek lepší pocit v ústech, dásně nekrvácí, cítím svěží dech po celý den. Výrobek si budu i nadále kupovat.

630f4aa4c7a03obrazek.pngPastilky mají příjemnou chuť, snadno se užívají. Po aplikaci nové korunky jsem měla dlouho citlivou, bolestivou dáseň a problém s parodontózou. Místo kolem korunky se po využívání pastilek podstatně zlepšilo. Také krvácivost dásní se zdá menší. Rozhodně jsem ráda, že jsem je vyzkoušela. Už jsem také tento přípravek doporučila kolegyni a jedné další příbuzné. Určitě budu příležitostně používat jako součást péče o ústní dutinu a chrup.

630f4aa763fcaobrazek.pngVelice dobrý doplněk stravy pro osoby s fixními rovnátky. Pomůže při hygieně ústní dutiny. Mají příjemnou chuť.

630f4aaa3675cobrazek.pngTrpím na citlivost dásní a tento výrobek mi s problémem velmi pomohl. Při pravidelném používání vymizelo krvácení a i na omak jsou dásně méně citlivé a neotékají. Používání pastilek je velmi jednoduché a velikost balení vám umožní je mít s sebou i kdekoli při cestování.

630f4aad363a8obrazek.pngMěla jsem velké problémy s dásněmi. Přesto, že si pravidelně čistím zuby, tak mě bolely dásně a i krvácely. Vyzkoušela jsem různé zubní pasty, ústní vody, ale nic nepomáhalo. Dokonce jsem můj problém konzultovala se zubařem, který mi doporučil Herbadent. Trošku mě to pomohlo, ale potíže přetrvávaly. Pak jsem se zapojila do testování probiotických pastilek BioGaia Prodentis a věřte nebo ne, přestaly mi krvácet dásně a bolest ustupovala. Po dobrání pastilek jsem si zakoupila další a mám po problémech. Všem doporučuji.

630f4ab2643b7obrazek.pngKazí se mi od jistého věku již zuby, takže jsem uvítala možnost otestovat tento výrobek Biogaia. Po ránu cítím zápach z úst. Pastilky se pozvolna rozpouští v ústech. Zůstává po nich příjemný pocit v ústech a zápach z úst se za mě zlepšil. Takže děkuji za možnost vyzkoušet je a určitě si je budu kupovat. Ještě jednou díky.

630f4ab63a2b2obrazek.pngPastilky jsou velmi vhodným doplňkem ústní hygieny. Používala jsem je při problému krvácení dásní a občasné oteklosti u korunek. Mohu konstatovat, že výsledek byl překvapivě dobrý. Problémy se zmírnily a myslím, že pravidelným užíváním je zcela odstraním. Příchuť je velmi osvěžující.

630f4ab99976bobrazek.pngMám problém s krvácením dásní - hlavně kolem korunky (implantátu). Při používání pastilek jsem viděla zlepšení - krvácení bylo méně časté a slabší.

630f4abd50f49obrazek.pngTrpím na citlivost dásní, krvácení a časté afty. Pastilky jsou chuťově příjemné, žádná extra pálivost. Co se týče krvácení a citlivosti mírné zlepšení pociťují, aft od začátku užívají se mi zatím neudělal.

630f4ac26b8d7obrazek.pngPro začátek bych chtěla poděkovat za možnost testování produktu BIOGAIA PRODENTIS. Jsem příjemně překvapená produktem, mám zubní náhradu a dásně mám ze zubní náhrady odrané. Po užití pastilky, která příjemně chladí, mám pocit, že mě drobné ranky přestaly bolet, možná se i dásně staly odolnějšími vůči zubní náhradě a zranění z nošení náhrady. Zkusím užívat delší dobu. Po využívání jednoho balení nemohu plnohodnotně zhodnotit produkt. Ale prozatím jsem spokojená. Ocenila bych však jinou příchuť, spíše neutrální nebo citronovou, pomerančovou, třešňovou. Případně by mohlo existovat více variant produktu, aby si každý mohl vybrat to, co mu více vyhovuje.

630f4ac545bc6obrazek.pngNa počátku těhotenství jsem měla neustále divný pocit v ústech a občas mě bolely dásně a někdy zuby. Během používání pastilek se dásně zklidnily. Co se týče pastilek, chuťově hodně připomínají výrobek Rennie, které já osobně moc nemusím. Jediné, co mi vadilo byla příchuť pastilek a peprmintové částice, které byly v pastilce a zůstávaly v ústech při postupném rozpouštění pastilky. Za normálního stavu by mi to asi nevadilo, ale v počátku těhotenství mi tato příchuť a konzistence pastilky příliš nedělala dobře, později už to bylo v pořádku.

630f4ac845a91obrazek.pngČasto mívám problém se zánětem dásní či krvácením z dásní. Pravidelné používání pastilek BioGaia Prodentis mi pomohlo tento problém zmenšit. Stejně tak jsem používala pastilky a používám z důvodu zápachu z úst a i pro toto řešení jsou pastilky vhodné a pomohou. Mají příjemnou mátovou příchuť. Určitě doporučuji.

630f4acb365ffobrazek.pngProbiotický pastilky BioGaia mě pomohly k péči o ústní dutinu, zuby a dásně, trpím již několik let parodentózou, dásně mám citlivé a viklají se mi zuby. Mnoho preparátů jsem již vyzkoušela - od ústní vody až po prášky a gely, ale nic mi nepomáhalo. Různé pasty, co jsou na trhu, jsem vyzkoušela. Byla jsem ráda, že jsem mohla vyzkoušet tyto pastilky, které jsem nechala volně rozpustit v ústech 2x denně po vyčištění zubů. Mají příjemnou mátovou chuť a jsou slazeny sladidly. Pastilky obsahující patentovaný probiotický kmen, více než 200 milionů živých bakterií. Při používání pastilek jsem zjistila, že zuby a dásně jsou pevnější, chrání dutiny ústní a pomohly zlepšit moje trápení zubů, jsou nejlepší investice do mého zdraví. Ráda bych všem doporučila vyzkoušet probiotické pastilky, vlastní zkušenost je to nejcennější.

630f4ace04bc4obrazek.pngChutná mi jejich svěží chuť. Již jsem si zakoupila další balení, je to příjemná změna oproti ústní vodám obsahujícím alkohol. Jedná se o pro mě příjemnou formu péče o dutinu ústní, upřednostňuji pastilky volně rozpustné v ústech před ústními vodami, které nejsou dle mého názoru tak účinné. Děkuji za vyzkoušení a možnost otestování produktu.

630f4ad099e67obrazek.pngV době testování se mi sešla nepříjemná kombinace problémů v ústní dutině - zánět dásní a zánět nervů v zubu plus následné tahání nervu a čištění kanálků. Probiotika jsem užívala poctivě denně a nedokážu posoudit míru, jakou k řešení problémů přispěly ony a jakou můj stomatolog. Každopádně problémy ustoupily a jsem ráda, že jsem léčbu mohla pastilkami BioGaia Prodentis podpořit. Věřím, že se na ustoupení problémů také podílely.

630f4ad432d22obrazek.pngMám poměrně krátce po sundání fixních rovnátek, problémy s paradentóza a velké problémy vždy po dentální hygieně - bolavé celé dásně. Po užívání pastilek se problém zlepšil, bolavá a podrážděná ložiska na dásních zmizela a jedno problematické místo, které souvisí se stavem mé paradentózaentózy, se dost zlepšilo. Pravda, užívala jsem tabletky 2x denně, ale již po pár dnech jsem cítila zlepšení, takže jsem si přikoupila další balení, abych mohla pastilky užívat 2x denně. Jen ta mátová příchuť není nic pro mě...

630f4ad70350aobrazek.pngDo testování jsem se přihlásila kvůli zvýšenému riziku kazivosti zubů a krvácení z dásní. Jsem na začátku 7. měsíce těhotenství a snažím se pro svoje zuby dělat maximum. Probiotické pastilky BioGaia Prodentis určitě doporučuji. Jsem těhotná a pastilky mi pomohly zmírnit citlivost dásní. Další výhodou je snadné užívání, příjemný pocit v ústech. Lze je užívat nejen při problémech s dutinou ústní, ale i preventivně. Ze začátku jsem si musela zvyknout na mátovou příchuť, která mi úplně nesedla a další negativum vidím snad jen už v ceně za malé balení. Žádné zlepšení dásní jsem bohužel po použití těchto pastilek nezaznamenala.

630f4ada140e6obrazek.pngMůj hlavní problém byl krvácení dásní při každém čištění. Dásně mám velice citlivé a krvácení bylo pokaždé. Už to bylo celkem nepříjemné. Po používání pastilek BioGaia Prodentis byl výsledek viděn už po cca týdnu. Jsem velice spokojená a budu je užívat nadále. Dásně přestaly krvácet, vymizelo i občasné bolesti zubů. S touto zkušenosti jsem velice spokojená.

630f4adca8ed1obrazek.pngRád bych pozdvihl příjemný pocit v ústech při užívání pastilek BioGaia Prodentis. Vytvořil jsem si z užívání rituál před spaním, kdy je výhoda, že pastilky jsou bez cukru, a proto jsem je mohl užívat až po čištění zubů těsně před spaním, kdy jsem nemusel mít strach z toho, že se mi vytvoří zubní kaz. Trochu mi vadila mátová příchuť, raději bych něco bez příchuti, ale je to o chuti každého z nás. Užíval je se mnou i můj syn, kdy s produktem byl také spokojený. Již užíváme 3. balení a zkusíme pokračovat. Cena není úplně nejnižší, ale návštěva zubního dentisty také něco stojí a pro zdraví je potřeba něco dělat.

Děkujeme všem testerkám a testerům za jejich zhodnocení.

Jedno balení BioGaia Prodentis obsahuje 20 pastilek, které se vyznačují svěží mátovou příchutí bez cukru. Užívat je mohou děti od 3 let, kojící i těhotné ženy. Nechávají se volně rozpustit v ústech, jednou až dvakrát denně, nejlépe po vyčištění zubů.

Více informací najdete na Biogaia.cz. BioGaia Prodentis je doplněk stravy.
630f46a27e653obrazek.png

Reklama