Výsledky testování si můžete přečíst v našem článku, který shrnuje zkušenosti 100 testujících. Článek s testování najdete ZDE.

Testování probiotických pastilek BioGaia® Prodentis®

Na našem webu probíhalo velké testování, kdy 100 testerek získalo probiotické pastilky BioGaia® Prodentis®, doplněk stravy, který prošel více než 50 klinickými studiemi s 2000 pacienty. Pastilky je možné užívat mimo jiné při: zánětu dásní, paradentóza, gingivitidě, zvýšeném riziku kazivosti zubů, zápachu z úst nebo při potřebě zvýšené hygieny v ústech např. při nošení rovnátek, zubních implantátů nebo náhrad.

Jak testování BioGaia® Prodentis® dopadlo? Skvělé výsledky, pozitivní zkušenosti naprosté většiny testujících

Testerky, mezi kterými byly těhotné ženy, ženy, které měly rovnátka, zubní náhrady, měly v dutině ústní nějaký problém nebo chtěly pastilky testovat jako prevenci nám po testování vyplnily dotazník. Otázky se týkaly jejich zkušeností, vypsaly nám recenze, jak byly s pastilkami spokojené. 

6310c385497beobrazek.png

Skvělé výsledky, pozitivní zkušenosti naprosté většiny testujících

Mezi testujícími bylo 60 % těch, které měly v dutině ústní nějaký problém a 40 % chtěli pastilky testovat z preventivních důvodů, aby se známým potížím vyhnuli. Na otázku, jak byly s testovanými pastilkami spokojené odpovědělo 91,2 % kladně, potvrdili svou spokojenost. Naprostá většina, 90 % uvedla, že může testované probiotické pastilky BioGaia Prodentis doporučit ostatním. Tři čtvrtě testujících, tedy 78 % uvedlo, že díky své zkušenosti zůstane u používání testovaných pastilek a bude si je nadále kupovat. 

Složení skupiny testerů a testerek bylo následující: ti, co mají rovnátka 30 %, těhotné maminky 10 %, ti, které trápí kazivost zubů 14,3 %, záněty nebo krvácivost dásní 57,14 %, ti, co mají paradentóza 17,14 % a dalších 15 % uvedlo potíže jako zápach z úst, afty a otoky dásní. 
Celkem 78 % z testujících uvedlo, že po užívání pastilek BioGaia Prodentis pozorovalo změnu k lepšímu. Zbylých 22 % uvedlo, že nejspíš nezaznamenali žádnou změnu. Změnu k horšímu nepocítil nikdo z testerů. Mátová chuť pastilek vyhovovala 77 % testujícím, ostatní uvedli, že jim nevyhovovala nebo že si na ni museli zvyknout.

Jak na tom byli testující, které trápily problémy jako je krvácivost nebo záněty dásní? 

630f46f86f356obrazek.png

Celkem 85 % testujících s těmito problémy uvedlo, že se jejich stav po testování probiotických pastilek BioGaia® Prodentis zlepšil.

Přečtěte si některé z recenzí:

630f4b230c4feobrazek.pngDobrá chuť, přestaly mi krvácet dásně.

630f4b25e9a96obrazek.pngPastilky se užívají velice jednoduše jako bonbon, a to mi vyhovuje. Nemusím nic zapíjet a polykat, stačí nechat rozpustit v ústech a jít třeba nakoupit. Má svěží jemnou chuť, zatočí se zápachem z úst a také se zubním plakem. Po rozpuštění tabletky jsem měla zuby hladké jako po vyčištění kartáčkem. Tabletky obsahují i malé mikrogranulky, které lehce namasírují a vyčistí jazyk. Během užívání jsem nepociťovala citlivost zubů a dásní, nijak mi nekrvácely nebo nebyly citlivější. Moc se mi líbí a ráda si je pořídím znovu.

630f4b285d474obrazek.pngDásně méně krvácely a neotékaly. Výborný nápad - dosud jsem se s takovým výrobkem na trhu nesetkala - je třeba dostat do podvědomí lidí.

630f4b2cbce54obrazek.pngPastilky mají příjemnou chuť a myslím že krvácivost dásní odezněla.

630f4b2ef24e6obrazek.pngTyto pastilky BioGaia® Prodentis® jsem používala v době, kdy jsem byla po resekci a zánětu zubů, příjemná mátová příchuť a naděje, že se vše zahojí, jak má, mě vedly k tomu, že se už zase cítím komfortně a nemám nepříjemný pocit v ústech, probiotika v tabletě jsou další třešnička na dortu, kdy se vám ještě upraví zažívání.

630f4b31cb374obrazek.pngPříjemná chuť. V době testování jsem měla v ústech afty. Doba hojení byla rychlejší než obvykle. Někdy mám citlivé dásně a pocit bolestí zubů. Od testování mě tato citlivost přešla.

630f4b351dce5obrazek.pngMám problém s krvácivostí dásní, doufala jsem, že pastilky tento problém alespoň částečně vyřeší, ale bohužel se tak nestalo.

630f4b37c74faobrazek.pngMůj hlavní problém byl krvácení dásní při každém čištění. Dásně mám velice citlivé a krvácení bylo pokaždé. Už to bylo celkem nepříjemné. Po používání BioGaia® Prodentis®byl výsledek viděn už po cca týdnu. Jsem velice spokojená a budu užívat j nadále. Dásně přestaly krvácet, a i vymizelo občasné bolesti zubů. S touto zkušenosti jsem velice spokojená.

630f4b3a9d4f8obrazek.pngPřed testováním, jsem měla opar na rtu a problém s koutkem. Během užívání problém zmizel. Po vycucání pastilky jsem měla příjemněji v ústech i pocit bezpečí v ústech a že pro ta svá ústa dělám prospěšný úkon.

630f4b3d1f524obrazek.pngPastilky mají příjemnou chuť, snadno se užívají. Po aplikaci nové korunky jsem měla dlouho citlivou, bolestivou dáseň a problém s paradentózou. Místo kolem korunky se po využívání pastilek podstatně zlepšilo. Také krvácivost dásní se zdá menší. Rozhodně jsem ráda, že jsem vyzkoušela. Už jsem také tento přípravek doporučila kolegyni a jedné další příbuzné. Určitě budu příležitostně používat jako součást péče o ústní dutinu a chrup.

630f4b3f8a221obrazek.pngPastilky jsou super, mají příjemnou chuť a myslím, že i výsledek se dostavil. Určitě zase koupím.

630f4b43b053cobrazek.pngTestování mě moc bavilo. Pastilky jsem používala ráno a večer, vždy po vyčištění zubů. Ze začátku jsem si musela zvyknout na docela velkou pálivou chuť, postupně to bylo lepší a lepší. Celkově mám po používání pastilek lepší pocit v ústech, dásně nekrvácí, cítím svěží dech po celý den. Výrobek si budu i nadále kupovat.

630f4b48f12eaobrazek.pngTrpím na citlivost dásní a tento výrobek mi s tímto velmi pomohl. Při pravidelném používání vymizelo krvácení, a i na omak jsou dásně méně citlivé a neotékají. Používání pastilek je velmi jednoduché a velikost balení vám umožní je mít s sebou i kdekoli při cestování.

630f4b4be1dceobrazek.pngMěla jsem velké problémy s dásněmi. Přestože si pravidelně čistím zuby, tak mě bolely dásně a i krvácely. Vyzkoušela jsem různé zubní pasty, ústní vody, ale nic nepomáhalo. Dokonce jsem můj problém konzultovala se zubařem, který mi doporučil Herbadent. Trošku mě to pomohlo, ale potíže přetrvávaly. Pak jsem se zapojila do testování probiotických pastilek BioGaia Prodentis a věřte nebo ne, přestaly mi krvácet dásně a bolest ustupovala. Po dobrání pastilek jsem si zakoupila další a mám po problémech. Všem doporučuji.

630f4b4f0c676obrazek.pngMám problémy se zubním kamenem a krvácení dásní. Při používání pastilek BioGaia Prodentis se stav mírně zlepšil.

630f4b5227065obrazek.pngPastilky jsou velmi vhodným doplňkem ústní hygieny. Používala jsem je při problému krvácení dásní a občasné oteklosti u korunek. Mohu konstatovat, že výsledek byl překvapivě dobrý. Problémy se zmírnily a myslím, že pravidelným užíváním je zcela odstraním. Příchuť velmi osvěžující.

630f4b546039fobrazek.pngMám problém s krvácením dásní - hlavně kolem korunky (implantátu). Při používání pastilek jsem viděla zlepšení - krvácení bylo méně časté a slabší.

630f4b581641bobrazek.pngTento výrobek testoval můj manžel (45 let), který trpí paradentózou, která se mu po zjištění dg. diabetes 2. typu dle mého názoru zhoršila, i když to mohlo být postupné, jen jsem si toho nevšimla. Protože jsme ale vyzkoušeli prozatím jen testovací balení, t.j. 20 pastilek, nemohu s určitostí říci, jestli došlo ke zlepšení stran paradentózy. Ale ke zlepšení pocitu komfortu v ústech z jeho strany a ke zlepšení jeho dechu z mého pohledu, mohu potvrdit.

630f4b5ae61d3obrazek.pngProbiotické pastilky BioGaia Prodentis mají dobrou mátovou příchuť. Jejich užívání je snadné, stačí pouze pilulku nechat rozpustit v ústech. Po použití jsem měla svěží dech a příjemný pocit v ústech. BioGaia Prodentis vyřešily mé problémy s krvácivostí dásní.

630f4b5d3265cobrazek.pngRád bych pozdvihl příjemný pocit v ústech při užívání. Vytvořil jsem si z užívání rituál před spaním, kdy je výhoda, že pastilky jsou bez cukru, a proto jsem je mohl užívat až po čištění zubů těsně před spaním, kdy jsem nemusel mít strach z toho, že se mi vytvoří zubní kaz. Trochu mi vadila mátová příchuť, raději bych něco bez příchuti, ale je to o chuti každého z nás. Užíval se mnou i můj syn, kdy s produktem byl také spokojený. Již užíváme 3. balení a zkusíme pokračovat. Cena není úplně nejnižší, ale návštěva zubního dentisty také něco stojí a pro zdraví je potřeba něco dělat.

630f4b6041c38obrazek.pngNa počátku těhotenství jsem měla neustále divný pocit v ústech a občas mě bolely dásně a někdy zuby. Během používání pastilek se dásně zklidnily. Co se týče pastilek, chuťově hodně připomínají výrobek Rennie, které já osobně moc nemusím. Jediné, co mi vadilo byla příchuť pastilek a peprmintové částice, které byly v pastilce a zůstávaly v ústech při postupném rozpouštění pastilky. Za normálního stavu by mi to asi nevadilo, ale v počátku těhotenství mi tato příchuť a konzistence pastilky příliš nedělala dobře, později už to bylo v pořádku.

630f4b6345b46obrazek.pngČasto mívám problém se zánětem dásní či krvácením z dásní. Pravidelné používání pastilek BioGaia Prodentis mi pomohlo tento problém zmenšit. Stejně tak jsem používala pastilky a používám z důvodu zápachu z úst, a i pro toto řešení jsou pastilky vhodné a pomohou. Mají příjemnou mátovou příchuť. Určitě doporučuji.

630f4b67774eeobrazek.pngMám poměrně krátce po sundání fixních rovnátek, problémy s paradentózou a velké problémy vždy po dentální hygieně - bolavé celé dásně. Po užívání pastilek se problém zlepšil, bolavá a podrážděná ložiska na dásních zmizela a jedno problematické místo, které souvisí se stavem mé paradentózy, se dost zlepšilo. Pravda, užívala jsem tabletky 2x denně, ale již po pár dnech jsem cítila zlepšení, takže jsem si přikoupila další balení, abych mohla pastilky užívat 2x denně. Jen ta mátová příchuť není nic pro mě...

630f4b69d68a1obrazek.pngProdukt jsem používala v době, kdy jsem měla mírně nateklé dásně a už po krátkém užívání jsem pozorovala zlepšení (resp. zmizení tohoto projevu). Chuť mi přijde sympatická, není nijak výrazná. Pastilky jsem vkládala do úst těsně před spaním, a občas jsem se probudila a v ústech jsem měla ještě takové větší granulky. Nevnímám to však jako komplikaci. Asi je dobré vycumlat ještě, než si člověk lehne do postele. Oceňuji, že je produkt vhodný pro těhotné i kojící. Je to rozhodně zajímavá alternativa ústním vodám a z hlediska jednoduchosti použití je tento produkt pro mne výrazně lepší navíc i skladnější např. na cesty. S výsledkem testování jsem spokojená. Můj problém v dutině ústní byl s ohledem na intenzitu otoku, poměrně rychle vyřešen a v podobě užívání pastilek se už neobjevil.

Děkujeme všem testerkám a testerům za jejich zhodnocení.

Jedno balení BioGaia Prodentis obsahuje 20 pastilek, které se vyznačují svěží mátovou příchutí bez cukru. Užívat je mohou děti od 3 let, kojící i těhotné ženy. Nechávají se volně rozpustit v ústech, jednou až dvakrát denně, nejlépe po vyčištění zubů.

Více informací najdete na Biogaia.cz. BioGaia Prodentis je doplněk stravy.
630f46a27e653obrazek.png

Reklama