Hezký den, milé ženy-in,

 

je čas na vyhlášení páteční soutěže. Překvapilo mě, jak málo se sešlo odpovědí. A těch správných bylo ještě méně. Buď byla soutěž tak těžká, nebo jste byly tolik zaujaty jinými tématy na našich stránkách, že jste neměly čas napsat.

Vaším úkolem bylo najít a správně zodpovědět 7 otázek schovaných v článcích a v novinkách. Soutěže se vás zúčastnilo sedmnáct, ale jen 3 odpovědi byly úplně správně.


Největší problémy vám dělala otázka: Co má více kalorií ve stejném množství? Zmrzlina, nebo kečup? Správná odpověď je kečup, protože je v něm hodně cukru.

Další problematická otázka byla: Od kterého roku se v celém světe slaví Den Země? Správná odpověď měla původně být 1990, byl to takový chyták, protože od roku 1970 se slaví jen v Americe, ale nakonec jsem se rozhodla, že vám odpověď 1970 uznám také jako správnou, aby to bylo spravedlivé.

V dalších odpovědích jste většinou nechybovaly:

V kterém roce vybuchl Černobyl? - 1986

Kdo je nejvyšším velitelem ozbrojených sil v České republice? - prezident České republiky, momentálně Václav Klaus

Která evropská země naposledy přijala zákaz kouření na veřejných místech (tedy i v restauracích)? - Skotsko

V jakém architektonickém stylu je postaven zámek Lednice na jižní Moravě? - Dnešní podoba Lednice je výsledkem novogotické přestavby, původně byl se jednalo o romantismus

Jak se jmenuje lídr Královéhradeckého kraje ve volbách 2006 za ODS? - Zdeňka Horníková

 

A poctivě vybojovanou cenu si dnes odnese Kikoska. Posílám jí 2 lístky na Wellness marathon, který se uskuteční 13. 5. 2006 v Sazka Aréně v Praze a Žena-in je jeho mediálním partnerem, plus DVD Latino a Orient Aerobic s Miss Wellness.

 

Blahopřejeme!

Reklama