shutterstock-599925551.jpg

Udělaly jsme anketu mezi našimi čtenářkami a zajímalo nás, co by dělaly, když by se dozvěděly, že takovou sumu vyhrály, a jak by ideálně s výhrou naložily. Do rychlé ankety se zapojilo 485 čtenářek a my jim za jejich reakce moc děkujeme.

Když odpovědi shrneme, zpráva o výhře by byla téměř pro všechny šokující, ale pak by ji velmi rády utratily a investovaly do nejrůznějších věcí. V mnoha odpovědích se také objevovala pomoc potřebným a podpora charitativních projektů. Vybraly jsme několik reakcí a přejeme všem, co se do ankety zapojily, aby měly štěstí ve hře i v lásce. 

První otázka z ankety: Jaká by byla vaše první reakce, pokud byste se dozvěděla, že jste vyhrála 1,4 mld. korun?

Čtenářka Nazdar
Nikdy jsem nezažila ten pocit, že by mě opravdu něco dostalo a skákala bych radostí, rozplakala se, padala do mdlob. Prostě tak silný zážitek zatím neznám. Takže bych pravděpodobně zůstala civět jako pako a pak by mi to postupně docházelo. Mozek by začal šrotovat jako velkokapacitní drtička a hned bych měla tisíc nápadů, komu penězi pomoci... Vím, že z tolika peněz se asi člověk nikdy nevzpamatuje, ale chtěla bych ten pocit někdy zažít... i se zcela podstatně menší částkou.
 
Čtenářka karliki
Asi bych to si kontrolovala stokrát tiket a křičela bych jak smyslu zbavená.
 
Čtenářka yvona.k
Reakci si člověk může představit, ale jaká je doopravdy, to je na daném okamžiku. Člověk si může říkat, že to či ono, ale vždy je to rozpoložení... smích? Pláč? Křik? Moje reakce? Snad jen to, aby mne to netrefilo!
 
Čtenářka Libuno
První reakce? Asi se spletli, to přece nemůžu být já. Možná by mi začalo bušit srdce. Hlavou by se mi honily myšlenky, co udělám. Určitě bych se svěřila manželovi a dohodli bychom se spolu, jak dál. A hlavně držet jazyk za zuby.
 
Čtenářka Tereshi
Asi bych si v první řadě šíleně oddechla, že už nikdy nebudu muset řešit peníze, otevřela bych si vínko a pak bych tu krásnou novinu oznámila svému příteli.
 
Čtenářka honsu1
Reakce by byla taková, že by rodina asi musela zavolat psychiatra.
 
Čtenářka Wercik.W
Jako první bych nevěřícně koukala, kde sem k tomu přišla a ověřovala bych jestli to je opravdu pravda a po vstřebání bych asi jančila. Ono je těžké určit, jak vedle bych z toho byla, protože to je pro mne nereálná výhra, v dobrém slova smyslu.

shutterstock-167757545.jpg
 
Druhá otázka z ankety je: Jak byste s výhrou naložila?

Čtenářka Paolo
Já bych první vyplatila svoji hypotéku, potom bych koupila dům mojí mámě někde v mé blízkosti a jejímu partnerovi motorku jakou by si jen přál. Určitě bych si koupila nemovitost u moře. A co bych ještě chtěla udělat je, že bych zjistila, co by potřebovala nemocnice v mojí blízkosti a zakoupila nějaké vybavení a přístroje. Určitě bych si založila nějaký eshop... jen tak pro radost bych se tomu věnovala. A mobil bych si koupila nový. Taky bych nakoupila pár nemovitostí a dál je pronajímala. A určitě bych babičce nechala udělat novou kuchyň a koupelnu. No ono se to nezdá, ale to se rozfofruje. Co vím ale určitě, že nikdo kromě mojí nejbližší rodiny by to nevěděl. Nebo nechci, aby to někdo dál věděl. Ale myslím, že určitě se s tou částkou dá rozumně naložit. Žádné zbytečné rozhazování, ale prostě si to promyslet a s rozumem investovat a utrácet.
 
Čtenářka Zlatulka
Myslím, že každý by si v první chvíli zajistil pro sebe a pro svou rodinu kvalitní žití (bydlení, zážitky atd.). Ale ta suma je tak obrovská, že i kdyby nechtěl, opravdu se nabízí, a není to klišé, poskytnout zbytek na jakékoli charitativní účely. Tato částka může přece pomoci tolika lidem. A ten úžasný pocit, že můžete pomoci potřebným, je přece ve srovnání s jedincem zavaleným penězi, nesrovnatelný. Co ten jeden človíček by si se vším tím počal? Jen by do konce života přemýšlel, co s tím... Peníze jsou sice důležité, ale skutečně šťastný život vám nezajistí.
 
Čtenářka Ekonvalinka
Co vím jistě, že do mého zaměstnání už bych nešla! Zkusila bych konečně podnikat - asi jako každá druhá žena toužím po kavárničce. Podělila bych členy rodiny, část také na dobročinné účely - zaměřila bych se na seniory, tam jsou velké rezervy, poznala jsem osobně - nechat nemohoucímu tátovi ošetřit zuby byl nadlidský úkol. Také bych cestovala, ale ne nějaké zaoceánské cesty, stačí mi Řecko, Itálie, Španělsko. O celém zážitku z výhry bych pak napsala knihu - Těžký život s miliardou!
 
Čtenářka Vana
Myslím, že nijak moc by se můj život nezměnil. Milujeme cestování, tak bychom vzali nejbližší rodinu na pořádnou cestu. Kam, to by bylo na nich. Ať na nás mají pěkné vzpomínky. Investice do klidného stáří by byla další na řadě. Pak bychom podělili potomky, a jak s penězi naloží, by byl už jejich problém. Určitě bychom našli nějaký smysluplný charitativní projekt, který by stálo za to podpořit. Až by byly peníze na kontě, pak by řešilo a počítalo co ještě podniknou dál. Těžko dopředu něco konkrétního plánovat, když o výhře mohu tak leda snít.
 
Čtenářka habbeeruska7457
Nejdříve bych třem členům z rodiny koupila tři domy a tři auta a dala jim i nějaký ten milion do kapsy. Potom bych kamarádce koupila byt, ve kterém bydlí v pronájmu a je na něj citově vázaná. A já bych si koupila dům (statek) s obřím pozemkem a postavila záchrannou stanici pro týraná a opuštěná zvířata (psi, kočky, koně, krávy, kozy, ovce, slepice z klecových chovů, ...). V areálu by byl samozřejmě i veterinář, kterého bych platila, a zaměstnanci, kteří by mi pomáhali zvířata ošetřovat... Byl by to takový zvířecí ráj na zemi pro zvířata, která trpěla a zaslouží si život prožít a ne protrpět. A také bych něco přispěla i ostatním zvířecím útulkům.

Děkujeme všem za účast! Pět odměn v podobě krému Bonaloka zasíláme těmto výherkyním:

  • habbeeruska7457
  • Wercik.W
  • honsu1
  • yvona.k
  • Tereshi

shutterstock-1181718922.jpg

Zdroj: Shutterstock

Čtěte také:

Reklama