Už jste někdy ochutnala tekutou bábovku? Asi ne. No, právě k této konzistenci dospěla při svých roztržitých kulinářských pokusech čtenářka Verča27...

Být roztržitý dělá život zajímavějším - tedy alespoň to vyplývá z příspěvku čtenářky Verči27 k dnešnímu tématu....


Roztržitost je mé druhé jméno, ale aspoň můj život není nudný. Drobné denní kratochvíle, jako hledání klíčů a brýlí nás udržují ve střehu a připravují na větší katastrofy. A i ty větší nepříjemnosti se dají přežít. Například když jsem si v roztržitosti zabouchla dveře a uvnitř v bytě zůstaly klíče, peníze, mobil a nevyvenčený pes. To byste se divili, k jaké aktivitě to člověka vyburcuje. Nebo když jsem na přípravný kurz na vysokou školu dorazila o hodinu dříve a divila se, že tam ještě nikdo není. Naštěstí tam byl aspoň vrátný, takže jsem neodjela domů v domnění, že daný kurz byl zrušen a kurz a posléze i vysokou absolvovala. Roztržitost mě ani pak neopustila. Obvykle peču a vařím z poloviční dávky, ale jednu až dvě suroviny zapomenu podělit dvěma. Výsledky jsou velmi originální- například tekutá bábovka, nebo knedlíky těžkého kalibru. Někdy mi roztržitost přináší výhody. Například tenkrát, když jsem si někam založila řidičák a víc, než půl roku jsem nemohla za volant. Řídím nerada, takže jsem byla podezírána, že jsem ten průkaz mezi krabice pod postelí strčila schválně. Tak, teď jsem přerušila své literární snažení, protože mi už měla doprat pračka. Měla, to bych ji ovšem nesměla v roztržitosti zapomenout zapnout.

Verča27

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.


5. a poslední nápověda k soutěži: Co je na fotce? je citát od Emily Bronteové...

... Není důležité, zda si chcete pohrát s kočkou – rozhodující je, zda si ona chce hrát s vámi.

Téma dne 8. února 2012: Následky roztržitosti

  • Jste roztržitá a přivádí vás to do nečekaných situací?
  • Anebo vás roztržitost někoho jiného přivedla do nečekané situace?

Pište mi své příběhy na téma „následky roztržitosti“. Toto téma pro vás, milé dámy, vymyslela čtenářka PBD a napsala k němu: „Jsem zbrkloun a občas nemyslím na to, co dělám. Například včera: Vyrobila jsem si překapávanou vodu, nějak jsem tam zapomněla dát kávu...“ Máte-li to podobně, anebo třeba máte roztržitého partnera, rodiče, děti, napište! Za svůj příspěvek můžete získat pěkný dárek, a to publikaci TVŮJ FOTODENÍČEK - od těhotenství do tří let z vydavatelství SmartPress a ovulační test Pepino - comfortable test. Vždy´t i přírůstek do rodiny může být následkem roztržitosti, že? Váš příspěvek ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec textu, tedy chcete-li mít šanci na uveřejnění a případně i získání dárku.

Uzávěrka zasílání příspěvků je 8. 2. 2012 ve 14.45 hodin. Příspěvky posílejte na e-mailovou adresu...

denicekpepino

Reklama