Předposlední čtenářský příspěvek zaslala Marbulka. Vypráví v něm o Kvídovi - malém yorkšírovi, kterého dostali o Vánocích od rodičů...

Pejsek jako dárek, naštěstí plánovaný. Tak přišla k yorkšíru Kvídovi čtenářka Marbulka...


Zdravím při pondělku.

Nám se naše psí miminko narodilo před minulými Vánoci.

Rodiče mají fenečku jorkšíra a nechali ji připustit, s tím že jedno štěňátko si nechají, druhé dostaneme my (moje tehdy 5ti letá dcera) a případné další se prodají do dobrých rukou (nejlépe ke známým).

Porod vyšel akorát, když jsme s manželem odjížděli brzo ráno 10. prosince do Norimberku na vánoční trhy. Moje rodiče hlídali dcerku, protože pro ní by to byla zbytečně dlouhá cesta a chození v zimě.

A už ráno kolem šesté mi v autě zvonil mobil a mamka povídá: „Tak už rodíme“. Ale jak :-) Fenečka Ema si v noci vlezla do manželské postele mezi nožky mojí dcery a tam se schoulila a taky ráno tam začala rodit. Mojí mamku vzbudilo až pískání prvních dvou miminek, zatímco Viktorka spokojeně spala, i když jí mezi nohama rodila Ema a pískali štěňátka. Po hodině přišel na svět ještě poslední „výškrabek“, který měl asi 12dkg a toho jsem si hned zamilovala a vybrala. Byl nejmenší, s jizvou na hlavičce, jak říkám: výškrabek :-)

Teď už je z něj náš velkej miláček, kterej dohnal ve váze brášky a rozhodně není podměrečnej. Je to strašně hodný zlatíčko a jmenuje se Kvido. A přiznávám, v noci chrní se mnou v posteli :-)

Přikládám pár foteček.

FOTOGALERIE: 4 snímků

Marbulka

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Fototéma dne 14. ledna 2013: Štěňátka

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. To, která z dnešních přispěvatelek dostane slíbený dárek: knížku nakladatelství TaMi CZ Já a moje smečka od psí spisovatelky, fenky Adélky Syručkové, se dozvíte okolo 17.00 hodin.

moje smecka

Reklama