Jestli máte ráda starou dobrou klasiku, která doslova hladí na duši, a postrádáte jednoduché tvary a vtipný dezén, budete se mít na co těšit. Vyšívaný porcelán připomíná staré dobré časy babiččiných kuchyní.

Proč vyšívaný porcelán? Protože jeho čtyři dezény, vzory, skutečně připomínají jednoduché vyšívání. Steh, Len, Pruh, Lodička.

porcelán

Každý z nich se vyrábí ve čtyřech sadách - Snídaně, Oběd, Čaj o páté a Pečení, vše je ovšem vzájemně kombinovatelné.  

porcelán

Originální porcelán je nejen krásný na pohled, praktický k použití, ale do současné kuchyně vrací tradiční tvary a typy nádob, které v ní chyběly – například objemnou mísu na zadělávání těsta.

porcelán

 Co o něm říká jeho autorka Dita Pecháčková?

„Jsem maximalistka, chci mít všechno perfektní, se stejnou vášní jako k vaření přistupuji i k věcem, které s ním souvisejí. Takže myšlenku na vlastní kuchařku automaticky provázely i představy o ideálním nádobí. Mojí touhou bylo nádobí jednoduché, ale ne chladné. Ozdobené, ale ne moc. A české. Dětství a mládí jsem prožila u babičky v Humpolci, je to pro mě nejzásadnější město, věčná inspirace. Kdysi se v tamní textilce vyrábělo hrubé lněné sukno, proto ty drobné kvítky lnu ve vzoru mého porcelánu. Vystřihla jsem si průhledný papír do kruhu, červenou bavlnkou na něj vyšila „smyčkový“ steh a položila po okraji bílého talíře. Vypadalo to náramně!

Porcelán byl vyroben ve spolupráci s českou porcelánkou Thun

Jak se vám líbí?

Zdroj: dita.p.cz

Čtěte také:

Porcelán je na používání, keramika na koukání

Reklama