Přeju všem pěkné ráno,

téma včerejšího i dnešního dne je chlubení a chválení. Já sama toho moc neumím, většinou je to taková "z nouze ctnost". Vařím jenom občas, když mám nějaký "záchvat", péct umím jenom takové jednoduché věci - bábovka atp. Plést neumím vůbec, nikdy jsem se to nedokázala naučit. Poslední dobou mě ale chytlo malování na sklo a vyšívání. (Bohužel, fotky svých výtvorů žádné nemám).

V práci už mám ozdobené kdejaké sklo, většinou to jsou obrázky podle nákresu. A když mi zbyde chvilka času, tak vyšívám. Už jsem vyšila ubrus + 4 prostírání s maceškami, ubrus s konvalinkami a naposledy obrázek - slunečnice ve váze. Tyhle slunečnice ještě musím nechat zarámovat, ale jak se znám, tak to bude možná na podzim :-).

Ale aby můj e-mail nebyl takový chudý, posílám aspoň obrázky výšivek, které jsem si objednala (už je mám doma) a co nevidět je začnu vyšívat. Když se někomu svěřím, že vyšívám, tak se většinou diví. Jsem totiž trošku výbušná povaha a k takovéhle činnosti člověk potřebuje dost trpělivosti.

(5jako)

Myslím si, že trpělivost projevuju i tím, že mě baví skládat puzzle. Většinou si kupuju krajinky, teď mám "rozdělanou" Eiffelovku (doufám, že to píšu správně). Hodně obrázků už mám složených, že už je nemám, kam dávat :-). Jsem dost činorodý člověk a skoro u ničeho moc dlouho nevydržím, ale malování na sklo, vyšívání a puzzle, to mě opravdu baví a vydržím u toho kolikrát až dlouho do noci.

Všem, kteří něco umí, posílám pozdravy a ti, co nic neumí, těm to být líto nemusí - určitě vynikají v něčem jiném.

Přeji pěkný den redakci i čtenářkám ž-in. Věřím, že jsme všechny správné "baby". Ahoj, Sirka

P.S.: Omlouvám se za případné hrubky, čeština nebyla a není moje silná stránka.


No a já žádné hrubky nenalezl, tak to přenecháme jiným. Důležitější je přeci jen obsah. A já říkám: díky, Sirko.

Když jsem byl malý chlapec, má matka mne nutila háčkovat a z chemlonu dělat takové ty přebaly na polštáře a podnožky na koberec s prapodivnými vzory. Od té doby sice umím háčkovat a protahovat chemlon, ale spolu s tím, jak slyším slovo o šití, popadá mne prapodivný třes...

Ale vy ženský to máte jinak...

Škoda jen, že nemůžu pochválit něco, co jsi sama udělala. Ale věřím, že realita předčí vzor.

 

Reklama