dolcegabbana

Květinové vzory nikdy nevyjdou z módy. Na tom se nic nezmění ani letos, což je jistě dobrá zpráva pro jejich „fanynky“. Patříte-li mezi ně, nebo se alespoň zajímáte o nové trendy, vězte, že letos to na plné čáře vyhrávají květiny vyšívané a plastické.

Nedokážu si představit ženu, která by neměla ráda květiny. Květiny nás provází po staletí a bude tomu tak i v letech budoucích. Květinové vzory patří k těm nejstarším, jen jejich podoba se každým rokem mění. Tak, jako se mění módní trendy. Nejen co se barevnosti a stylizace týká, ale i způsobu prezentace.

Tištěná, malovaná, vyšívaná, aplikovaná, nebo prostříhávaná?

Výšivka

alexander mcqueen

Letos si většina návrhářů vybrala jednu z nejstarších technik, výšivku. Výšivka působí plasticky a nad tiskem bude mít vždycky navrch. Ačkoliv je většinou strojová, vytváří dojem ruční práce, která se cení čím dál tím víc. Výšivka může zdobit celý model, jak ukázala ve své jarní kolekci Stella Mc Cartney, či Alexander McQueen, nebo jen jeho část, nejčastěji oblast živůtku.

Aplikace

Další variantou je aplikace. Vystřižená, nebo háčkovaná květina se našije na látku a dá jí tak nový rozměr a vzhled. Aplikace se nejlépe uplatní na strukturálních látkách jako je tvíd, nebo džínovina. Tímto způsobem můžete snadno vylepšit starší oblečení, ale i doplňky, jako jsou kabelky a boty. Aplikace a výšivky často využívá návrhářská dvojice Dolce&Gabbana. Letos se jejich inspirací stala kopretina (viz 1.obr.).

dolce&gabbana

A jen tak pro zajímavost: Aplikace květin zdobí i jejich netradičně pojatou pánskou kolekci.

Květiny 3D

Někteří návrháři, například PRADA šli ještě dál a své modely květinami doslova obsypali. Našité květy tak vystupují z látky a působí velmi plasticky a vzdušně. A to nejen na večerních toaletách, ale i na kostýmcích a letních kabátcích.

prada

A to zdaleka není všechno. Podívejte se do fotogalerie a napište nám, který návrhář se (podle vás) s květinovým vzorem „popasoval“ nejlépe. Klikem na obrázek se vám objeví jméno návrháře.

Foto: Facebooky značek Stela McCartney, Dolce&Gabbana, Alexander McQueen, Prada, Elie Saab

Čtěte také:

 

Reklama