Zajímá-li vás, jak probíhá vyšetření těhotenské cukrovky, přečtěte si jeho podrobný popis očima budoucí maminky Zuzky. Jde o klasické odběry krve, mezi nimiž dostanete k vypití čaj s glukózou...

zuzkaV dalším pokračování Zuzčina těhotenského blogu si můžete přečíst, jak probíhá vyšetření těhotenské cukrovky.

Zuzka s Honzou už mají také skoro vybrané jméno pro Reachera.


Ještě jsem se nezbavila posledních známek zářijového nachlazení, a už jsem zase „chytila“ říjnovou rýmu. Doma si ze mě už dělají srandu, že se malý narodí rovnou s kapesníkem u nosu. :-)

Slavnostně sděluji, že se s výběrem jména pomalu blížíme do finále. Už jsme možné varianty zredukovali na tři jména, tak jsem si je napsala pěkně na papír, abych viděla, jak pasují k příjmení, a jen tak pro zajímavost jsem si navíc našla významy těchto křestních jmen. Přeháním to, já vím, ale už jsem taková. :-)

V uplynulém týdnu jsem byla podrobena vyšetření na těhotenskou cukrovku. Čekala jsem, že mne doktor na toto vyšetření pošle do nemocnice, ale on mne poslal do kladenské pobočky sítě laboratoří Syn Lab. Tam jsem ještě nebyla, tak jsem čekala, jestli to bude tak strašné vyšetření, jako se říká.

Byla jsem objednaná na 7 hodinu ranní, ale protože většinou kolem této hodiny bývá na odběrech největší fofr, přišla jsem raději o něco dříve. Zbytečně. Byla jsem tam jediná, tedy pokud nepočítám tamní zdravotní sestru. Nevím, jak jsem přišla na to, že to má být test jen z krve z prstu. Samozřejmě jsem byla vyzvána pěkně k nastavení paže a už mi sestřička odebírala krev ze žíly. Z těch všech dosud absolvovaných odběrů mi tenhle jediný zanechal modřinu. Po odběru jsem se odebrala do zcela prázdné čekárny, kam mi sestřička za chvilku přinesla vlažný černý čaj s glukózou, a ještě se mi omlouvala, že nápoj ještě nestihl vystydnout. Naštěstí. Jestli něco nemám ráda, tak to jsou ledové čaje. Na vypití jsem dostala max. 10 minut. Celou dobu tam se mnou sestřička čekala, jestli se mi neudělá špatně. Nebo snad chtěla mít kontrolu, že to opravdu celé vypiju? Nápoj byl docela dobrý, a že jsem byla nalačno, mi moc nevadilo. Dřív jsem nesnídala vůbec, stačilo mi najíst se až během dopoledne. Pravidelně snídat jsem vlastně začala až kvůli těhotenství. Po vypití čaje si tam se mnou sestřička ještě cca 20 minut povídala, při tom mi rovnou řekla, že si to musím odsedět, protože se při tomhle testování nesmím nijak fyzicky namáhat - ani chůzí. Když jsem v čekárně osaměla, vytáhla jsem časopis a ty dvě hodiny pěkně utekly. Za celou dobu tam přišli na odběr krve pouze 2 lidi. Po uplynutí první hodiny jsem čekala další odběr krve, ale došlo na něj až po uplynutí těch dvou hodin. Asi to všude dělají jinak, i když jsem někde četla, že se doporučuje i onen meziodběr kvůli větší průkaznosti. Výsledky prý bude mít do druhého dne můj lékař, tak předpokládám, že kdyby byly špatné, zavolají mi. Myslím ale, že to dopadne dobře.

Psala jsem už, že jsme si objednali tapety do dětského pokojíčku? Zatím nedorazily, ale nevadí, stejně pokojíček ještě není vyklizený od starého nábytku. Jde to nějak pomalu, jak se u nás pořád něco děje. Tak například jsme po několika měsících práce konečně dokončili renovaci kredence po mojí prababičce.

kredenc

Zuzka


Zuzko, ta kredenc, to je prostě nádhera! Jinak si nemyslím, že to se jménem příliš hrotíš, vždyť ho bude Reacher nosit celý život, to se musí dobře promyslet, to je jasná věc. Prozradíš čtenářkám, jaká jména zvažujete?

Čtěte Zuzčin blog

Reklama