crowwwwwn.jpg
Foto: Netflix

Koruna se brzy vrátí na naše obrazovky s pátou řadou. Sledování počínání královské rodiny bude po smrti královny, která zemřela ve čtvrtek 8. září ve věku 96 let, ještě palčivější než kdy předtím.

Pátá série nás zanese do 90. let a už podle traileru je vidět, že v Buckinghamském paláci není vše v pořádku. V té době totiž královská rodina čelila jedné krizi za druhou. Na hradě Windsor v listopadu 1992 vypukl požár, který způsobil velké škody. Hrad potřeboval rozsáhlé opravy a Buckinghamský palác byl nakonec otevřen veřejnosti, aby pomohl zaplatit náklady. Pohled na nešťastnou královnu stojící v troskách můžeme vidět hned v úvodu traileru.

eteterr.jpg
Foto: Netflix

V základech se otřásalo i manželství královniných dětí. Andrew se rozváděl s vévodkyní z Yorku, Anna s kapitánem Markem Phillipsem a princ Charles s Dianou. Jedním z důvodů, proč se Charles a Diana po třech letech od rozchodu konečně rozvedli, byl výmluvný rozhovor princezny s Martinem Bashirem. I ten bychom měli vidět v páté sérii oblíbeného seriálu. V rozhovoru Diana vyprávěla o svém boji s členstvím v královské rodině a také o svých a Charlesových mimomanželských poměrech.

Pátá řada Koruny bude na Netflixu dostupná od 9. listopadu a ze Spojeného království se už ozývají hlasy, že není vhodné ukazovat v seriálu skutečné problémy královské rodiny z devadesátých let tak brzy po smrti královny Alžběty.

V páté sezóně hraje prince Charlese Dominic West a Elizabeth Debicki se objeví v roli Diany. Imelda Staunton, známá například z Harryho Pottera, si zase v 5. a následně v 6. řadě zahraje královnu Alžbětu. V roli vystřídala Olivii Colman.

Zdroje: Netflix, InStyle, Netflixer