Viledales, společný projekt značky Vileda a Společnosti přátel přírody Liberec, umožní výsadbu  50 125 stromů. Projekt fungoval na principu prodeje výrobků značky Vileda, která je předním výrobcem úklidových potřeb. Ty byly v období od 1. dubna do 30. června 2007 označené speciálními visačkami a samolepkami. Koupí takto označeného výrobku poslal každý zákazník deset korun, cenu jedné sazeničky, na výsadbu jednoho stromu.

 

 

Na stránkách Viledalesu je stále ještě možné zaregistrovat se a zúčastnit se samotné výsadby, která proběhne 22. září 2007 v severních Čechách u Českého Dubu. Výsadba se uskuteční na rozloze asi jednoho hektaru. Přitom se odhaduje, že jediný akr stromů může každoročně odebrat z atmosféry přibližně 13 tun prachu a plynů. „Do tohoto okamžiku se zaregistrovalo padesát zájemců, kteří si svůj strom přijedou zasadit. Někteří pojedou přes celou republiku,“ říká Petr Dobrý, zástupce značky Vileda.

Na stránkách projektu se každý týden soutěžilo o produkty značky Vileda. Otázky pro soutěžící byly připravené ve spolupráci se Společností přátel přírody Liberec a byly tématicky zaměřené na problematiku stromů. Od dubna do června výhru získalo devětatřicet zákazníků v třinácti kolech. „Celkový počet soutěžících se přiblížil k číslu 800,“ uzavřel soutěž Petr Dobrý.

 

 

Protože výtěžek z akce byl vyšší než prostor připravený pro výsadbu bude část prostředků vyčleněna na sazenice, které budou v průběhu roku 2008 vysázeny i na dalších místech České republiky. 

Bližší informace o projektu Viledales – sázíme budoucnost naleznete na stránkách projektu www.viledales.cz. Naleznete zde i fotografie růstu nového Vileda lesa v následujících letech.