62fb439125c4acl.jpg
Foto: Shuttertock

Fotograf zdarma pro rodinné focení
Fotograf, kterého si platí novomanželé, je na svatbě proto, aby je zachytil ve dvou nebo s jejich nejbližšími. Je neuvěřitelně drzé, pokud někdo začne svolávat příbuzné, aby si udělali rodinnou fotografii třeba v úzkém kruhu a nevěstu a ženicha k ní nepřizve.

Opilecká extempore
Na řadě svateb teče alkohol proudem, ale hosté by se měli kontrolovat. Nikdo totiž nechce, aby se opilý svatebčan skácel na svatební dort, nahlas a sprostě se hádal s přítelkyní či přítelem nebo ztropil jinou scénu.

Nucení do alkoholu
Nevěstě a ženichovi je možné nabídnout, jestli si s vámi nedají panáka, ale také je potřeba respektovat jejich rozhodnutí a případné odmítnutí. Kdyby měli třeba u větší svatby obejít všechny a s každým si přihnout, skončili by během chvíle pod obraz. Dost možná si chtějí svoji svatbu pamatovat i druhý den.

Nevyžádané dárky
Protože značná část párů spolu bydlí už před svatbou, většinou potom nechtějí, aby jim lidé jako svatební dar dávali vybavení do domácnosti, protože ho obvykle mají. Občas se ale najdou hosté, kteří nerespektují informace na pozvánce, že novomanžele potěší jakýkoli finanční příspěvek, a dorazí s kávovarem, sadou porcelánových talířů apod.

Natáčení na mobil během obřadu
Ženich a nevěsta mají obvykle zajištěného profesionálního fotografa a kameramana. Pokud vás tedy vyloženě nepožádají, abyste jejich svatbu natočili, nevytahujte během obřadu mobil a zběsile s ním nešermujte sem a tam. Na profi videu to nebude vypadat vůbec dobře a sami si daný okamžik ani neužijete.

Neposedné děti
Pokud už se rozhodnete vzít na svatbu i děti, protože třeba nemáte hlídání, věnujte se jim. Nenechte je bezprizorně pobíhat a dělat nepořádek.

Bílé šaty
Pokud nevěsta na svatbu zvolí bílé šaty, žádná jiná žena by si tuto barvu vzít neměla. To je celkem známé pravidlo, i přesto ho řada lidí stále porušuje.

Nevhodné oblečení
Najdou se také ti, kteří nedodrží dress code, ani když je na pozvánce vysloveně napsaný. A pokud napsaný není, měli byste vždy respektovat místo události a popřípadě se zeptat snoubenců, jestli náhodou neplánují svatbu v neformálním duchu. Vedle nastrojené nevěsty vypadají muži v džínách a v košili s krátkým rukávem strašně, stejně jako ženy v legínách a podobných nespolečenských modelech.

Oznamování zásadních novinek
Svatba je především o nevěstě a ženichovi a ti by si měli užívat pozornost. Zásadní novinky týkající se vaší osoby si tedy raději nechte na jindy. Strhávat na sebe pozornost oznámením zásnub, těhotenství nebo snad rozvodu je krajně nevhodné.

Přivedení doprovodu, když na pozvánce nebylo plus jeden
Najdou se i lidé, kteří si na svatbu přivedou doprovod, přestože to na pozvánce nebylo napsané a se snoubenci se předem nedohodli. Potom vzniká trapná situace, kam danou osobu usadit, jak se vyhnout tomu, aby měli novomanželé úplného cizince na svatebních fotkách apod.

Zdroje: autorka článku, Buzzfeed, Life Hacker

Reklama