Zhotovte si trvalou vzpomínku na léto – stylový náramek v trendy námořnickém stylu. Není to nic složitého a při pohledu na něj se vám vybaví po celý rok všechny ty neopakovatelné letní zážitky!

„Vytváření šperků je v posledních letech čím dál oblíbenější aktivitou. Objevuje se stále více pomůcek, které složité postupy zjednodušují, a tvoření tak přibližují i úplným začátečníkům. Letos letí náušnice, prsteny a hlavně náramky v námořnickém stylu a my vám ukážeme, jak si vyrobit jednoduchou a praktickou ozdobu z fima, materiálu, který je pro své jednoduché použití dlouhodobě jedním z nejpoužívanějších,“ říká Martina Linková z portálu Aladine.cz, kde najdete spoustu tipů na zajímavé a zábavné tvoření od známých českých výtvarnic a designérek.

jpriprava

Budeme potřebovat:

  • razítko tzv. plážovek ze sady StampoTextile Marina
  • polymerovou hmotu – modrou, bílou
  • razítkovací inkoust permanentní(Archival), vteřinové lepidlo, šňůrky, nožík, vrtáček, embossovací prášek
  • sklenici, na které se budou plážovky péct, aby měly kulatý tvar
  • texturovací houbičku, jehly (například špízové), smirkový papír, pruženku

Postup:

1. Hmotu nabarvíme – pruhy hmoty položíme vedle sebe a projíždíme strojkem, dokud se barvy do sebe nezapijí.

barvy

2. Na plátek nasypeme embossovací prášek, lehce zamáčkneme a projíždíme strojkem, dokud se nezapracuje do hmoty.

prasek

3. Plátek podložíme bílým plátkem polymerové hmoty a jemně k sobě zaválíme. Takto připravenou dlouhou hmotu orazítkujeme. Jednotlivé plážovky vyřízneme a dáváme cik cak na sklenici. Přitiskneme přes papír, abychom si razítkovací barvu nerozmazali.

krajeni

4. Takto připravené plážovky upečeme dle údajů na vaší hmotě. Pokud nemáte vrtáček, je dobré udělat před pečením do plážovek dírky v místech, kde budeme protahovat šňůrky. Pokud vrtáček máte, je lepší vrtat po upečení, plážovky se tak nedeformují. Připravíme si šňůrky a protáhneme je otvory. Necháme jen krátké konečky, které slepíme vteřinovým lepidlem. Připravíme si opět modrou polymerovou hmotu, plážovku do ní přitiskneme a ořízneme.

šnurky

5. Připravíme si dlouhé tenké jehly (třeba na špízy) a opatrně propíchneme. Vezmeme texturovací houbičku a zespodu plážovky pořádně potiskáme. Tím získáme vzorek podrážky a zároveň se nám pěkně spojí plátek s plážovkou kolem jehly. Upečeme.

jpost

6. Upečené plážovky sundáme z jehel, obrousíme hrany, tím se pěkně objeví vrstvy plážovky.

7. Dírkami protáhneme pruženku a utáhneme. Uzlík schováme do jedné z dírek. Je dobré jej zakápnout vteřinovým lepidlem.

naramek

8. Náramek je hotový.

Tajný tip Aladine: Můžeme doplnit zažehlovacími kamínky, nebo udělat jednu plážovku jiné barvy pro větší efekt, a máme hotovo.

urpo

Návod pro Aladine připravila Dáša Kakáčová, Fimo Kakou

Zdroj a foto: www.Aladine.cz

Reklama