Máme pro vás tip, jak si vyzdobit byt nebo vyrobit originální dárek z materiálu, který by jinak skončil na skládce. Mozaiky z barevných kachlíčků.

Rozbily se vám obkladačky? Ještě než je vyhodíte, popřemýšlejte, jestli by se nedaly ještě nějak zužitkovat, a zhodnotit. Mám pro vás zajímavý tip. Za dlouhých podzimních večerů si můžete vyrobit svou vlastní mozaiku a zvelebit si třeba byt nebo vyrobit originální dárek.

mozaika

Vím, že většina našich čtenářek je nesmírně tvořivá a podobná prácička by je mohla těšit. Z barevných střepů si můžete vytvořit zajímavé mozaiky. Nemusíte mít výjimečný výtvarný talent, abyste si nemohly pohrát s barevnými střípky a samy si vyrobit malé výtvarné dílko. Záleží jen na vás, do jak složitého úkolu se pustíte. Touto mozaikou můžete vyzdobit třeba staré květináče, tácky pod horké hrnce, nebo třeba obrázek, který si pověsíte na zeď. Ti odvážnější a kreativnější si můžou troufnout na větší plochy a tímto způsobem vyzdobit třeba stolek nebo část obkladu v kuchyni či koupelně.

Pojďte se inspirovat mozaikami, které vytvořila Kamila Dvořáková

Jak začala s tvorbou mozaik sama autorka?

„Nápad vznikl při rekonstrukci vlastního domu v Mimoni, víceméně pro oživení stěn kolem schodiště. Vytvořila jsem pět různých mozaik ze zbytků obkladové keramiky. Mozaiky se zalíbily dětem i dospělým. To, že bych mohla vyrábět takové obrázky i pro jiné, však vyžadovalo poměrně úsilí a sebezdokonalení se v této disciplíně,“ říká k tomu Kamila Dvořáková.

Reklama