Na počáku byla látka. Vlastně spíš ošatky a dar... Ošatky vytvořené obháčkováním přírodního provázku mě nadchly.  A pak to přišlo. Tedy, spíš bylo přineseno - dar - krabice plná pruhů látek…. úžasný materiál! Co s ním? Chtělo by to nápad. Co takhle zkusit stejnou techniku, jako jsem použila na ošatky, a vyrobit třeba kabelky?

Seběhly jsme se s dívkami z mého kroužku, který vedu ve školní družině v Litni, kolem toho látkového pokladu, prohrabovaly se jím a plánovaly. Opatrně, ať si to nepomačkáme!
„Uděláme si kabelku, taštičku. Co vy na to?“ napadlo mne. Nápad se zalíbil, a tak jsem jej zkusila zrealizovat. Jak se mi pod rukama začínal rýsovat tvar, tváře dívek se rozrářily a začalo se ozývat. „Jé, to si taky udělám!“ A tak jsme tvořily. Máte li chuť, zkuste to také.

Potřebujete látku (úplně postačí zbytky), háček, přízi a umět uháčkovat krátký sloupek.

Jak na to?

1. Pruhy látky sešijte. Kolik? Záleží na jejich délce. Můžete sešít jen část a později, až vám budou docházet je opět připojíte.

2. Upravte si látku tak, aby okraje byly schované uvnitř.

obr1

3. Začněte obháčkovávat pruh látky krátkým sloupkem. Na začátku nechte kousek neobháčkovaný, ten zůstane uvnitř. Obháčkujte kus dlouhý tak, jak si přejete mít kabelku širokou.

obr2

4. Když se dostanete na konec požadované šířky, pokračujte z druhé strany.

obr3

5. Na konci opět pokračujeme dál. Obháčkujeme, konec - tedy spíš začátek necháme volně čouhat. Po dokončení výrobku jej můžeme přišít.

obr4

6. Stejným způsobem pokračujeme, dokud není kabelka velká dle našich představ.

obr5

7. Před úplným zakončením necháme kus látkových pruhů volný. Zakončíme háčkování a z látky vytvoříme ozdobnou aplikaci. Např- uzel, květinku, ornament, můžeme doplnit knoflíky, háčkovanou kytičkou. Fantazii se meze nekladou.

8. Ucho kabelky vytvoříme spletením tří pruhů látky do copu, na obou koncích je uzel. Ucho přišijeme ke kabelce.

Podívejte se, jak se mladým slečnám z páté třídy liteňské školy jejich jarní doplňky povedly /fotogalerie/

FOTOGALERIE ZDE:

Čtěte také:

Reklama