Uděláte tak něco pro radost  a zábavu, ale můžete tím i pomoct potřebným. Ponožkový pes může posloužit jako zdroj financí na výcvik asistenčních psů pro handicapované osoby.

K výrobě ponožkového psa mě inspirovala Klára Pragerová z Pestré společnosti, se kterou jste si mohli přečíst tento rozhovor. Klára cvičí asistenční psy hlavně pro osoby s kombinovaným postižením, kterým stát pejsky nehradí. A tak se hledají různé cesty, jak získat finance na jejich výcvik.

Jednou z nich je i projekt Ponožkový pes.

N

Cílem tohoto projektu je přiblížit dětem a široké veřejnosti pomoc asistenčního psa v životě handicapované osoby a zároveň možnost být netradičně a osobně zainteresován na jejich výcviku.

Jednoduchou figurku pejska z ponožek může vyrobit kdokoliv a věnovat ji Pestré společnosti. Ta pejsky nabídne k prodeji a výtěžek půjde na výcvik asistenčních psů.

Zapojíte se také?

Výroba pejska je čistě na vaší fantazii. Určitě máte doma nějaké ponožky, které už třeba nenosíte a můžete je „obětovat“. S podobou pejska si můžete vyhrát dle libosti. Já jsem neměla žádnou předlohu a tak jsem si napřed nakreslila pár skic. Jenomže jak se říká, „papír snese všechno“. Praxe je daleko zajímavější a dobrodružnější, protože nikdy nevíte, jak dopadne výsledek

Co budete potřebovat?

  • Jeden pár ponožek, nebo podkolenek (já jsme si vybrala chundelaté froťáky)
  • Vatu nebo molitanovou drť na výplň
  • Knoflíky na oči a čumáček
  • Nůžky, jehlu, nit

Ve fotogalerii najdete postup krok za krokem

Čtěte také:

Reklama