Nevím, jak se mi doma nashromáždily zbytky peříček a kousky samotvrdnoucí hmoty, přemýšlela jsem co s tím, ale vyhodit jsem to nechtěla. Tak jsem začala v ruce žmoulat jeden kousek hmoty a začala modelovat cosi neurčitého. A jak jsem tak žmoulala a zároveň přemýšlela, co se z toho vyklube, můj zrak padl na barevná peříčka ... a nápad byl tu.
Vyrobím si ptáčka. Jeho výroba je velice jednoduchá. Návštěvám se můj výrobek líbil, a tak jsem se rozhodla se s Vámi o něj podělit. Při tvoření vám mohou pomáhat i děti, starší to zvládnou sami, těm mladším jistě rádi pomůžete vy.

Takže jdeme na to. Připravte si barevná peříčka, samotvrdnoucí hmotu, špejle, kousek slabého drátku (na jednoho ptáčka asi 1 cm) a lepidlo. Začneme tělíčkem, které vymodelujeme ze samotvrdnoucí hmoty - její barva záleží na Vás, já jsem použila tu v barvě terakoty. Vytvoříme si váleček, který na jednom konci vypracujeme do takové podoby, aby nám aspoň trochu připomínal krk a hlavičku. Z drátku si uděláme očko, zapíchneme do tělíčka a jemně přimáčkneme. Jeden konec špejle vmáčkneme do zadečku a vytvoříme si tak otvor pro budoucí vlepení peříček. Ty samé otvory si uděláme i na bocích ptáčka, kde budou křidélka. Takto připravenou hmotu necháme zaschnout. Také je možné po zaschnutí hmoty tělíčko nabarvit akrylovými barvami v odstínu barvy peříček. Nabarvíme zobáček a namalujeme očička - já jsem na oči použila slupovací barvy na sklo(černou a bílou). Do připravených dírek na tělíčku ptáčka naneseme lepidlo, nastrkáme barevná peříčka, upravíme a necháme zaschnout.

Poslední tečkou je provléknutí nitě nebo vlasce očkem na hřbetě ptáčka a jeho zavěšení na místo, kde mu to bude slušet.

Přeji hodně zábavy při jeho výrobě Vám i vašim dětem.

Reklama