Zdá se, že paní zima se jen tak nevzdá. Mnohde napadl sníh a počasí přesně odpovídá pranostice - „březen, za kamna vlezem“. Příchod jara sice neurychlíme, ale můžeme si ho zpříjemnit nějakou hezkou dekorací. Třeba jarním věncem na dveře. Mám pro vás inspiraci.

Venku je sice bílo, ale moje okenní truhlíky zdobí krásně růžové primulky. Nevadí jim ani noční mrazíky, jsou otužilé, holky. Je to docela hezký kontrast, ale já věřím, že sníh zase brzy roztaje a zazelená se mladá travička. Jaro na sebe nenechá dlouho čekat, ale než opravdu přijde, zkrátím si čekání nějakou jarní výzdobou. Každoročně si „vyrábím“ jarní věnec a nevynechám ani letos.

Možná je to trochu kýč, ale co na tom. Touha po barvách je tentokrát silnější, než můj smysl pro estetično.

Koupila jsem březový věnec jako základ.

venec

Je hezký sám o sobě, ale trochu smutný, co říkáte?

věnec

Vezmu nůžky a vyrazím do zahrady pro nějaký materiál na dozdobení. Nebojte, rozhodně to nepřeháním, abych nebrala včelkám potravu, ustřihnu jen pár větviček jívy, lísky, a z trávníku „uloupnu“ trochu mechu pro svěží zeleň. To je sice dost obtížné, protože je pod sněhem, ale naštěstí vím, kde ho mám hledat.

věnec

Tyto základní „ingredience“ rozmrazím teplou vodou a můžu je aranžovat na věnec. Začnu mechem, který připevním tenkým drátkem, potom přijdou na řadu větvičky.

věnec

Mohlo by to tak i zůstat, ale chce to ještě nějaké barvičky.

Ve většině květinářství se dají koupit různé „hloupůstky“, kterými se dá věnec dozdobit. Třeba barevná vajíčka, slepičky, ptáčci, zajíčci, kytičky nebo berušky. Záleží jen na vás, jak moc kýčovitý věnec snesete.venec

Já se spokojím s pastelově barevnými dřevěnými vajíčky a růžovou stužkou.

Pak pověsím věnec na dveře nebo na zeď a těším se, že přivolá konečně jaro.

Mohlo by vás také zajímat:

Reklama