gel

Svíčky je jedna z věcí, které mě vždycky potěší. Byt udělají útulnějším a usínání příjemnějším (pokud dbáte pravidel bezpečnosti). Ze všeho nejvíc miluju ty aromatické gelové. Jsou nejen krásná dekorace, ale taky se mi nikde nerozlévá vosk.

Jestli také patříte mezi ty, kteří za gelovky pravidelně utrácejí, dnes mám pro vás tip. Gelové svíčky si můžete vyrobit i doma. Je to opravdu snadné.

Jak na to?

Co budete potřebovat: Gel, knot s plíškem, průhlednou nádobu na svíčku např. sklenice (měla by odolávat teplu), dají se i koupit skleněné nádoby speciální na vytváření svíček, ozdoby, aroma a barvivo do svíček.

Postup: Gel vložíme do hrnce (umýt pak půjde docela snadno), na sporáku ho na velmi mírném ohni rozehřejeme. Teplota by neměla překročit 90 stupňů. Gely se prodávají čiré a bez vůně. Vy si je můžete vylepšit podle svého. Do gelu můžete přidat malé množství barviva a pár kapek vonného aroma. Gel by se měl rozehřívat 10 až 20 minut.

gel

Mezitím si připravíme nádobku na svíčku. Na její dno přilepíme kulatý plíšek, v němž je knot „zasazen“ a ustřihneme knot potřebnou délku. Myslete na to, že malý kousek knotu by měl vyčnívat. Na dno nádoby můžete umístit různé ozdoby. Barevné konfety, korálky, sušené ovoce nebo písek a mušle. To už je na vás.

To vše zalijte trochou rozehřátého gelu. Počkejte, až spodní vrstva trochu ztuhne. Pak můžete přidat i další ozdoby, ale pozor, aby nebyly hořlavé předměty v blízkosti knotu. Pak dolijte zbytek gelu. Můžete také střídat různě barevné vrstvy.

Po ztuhnutí poslední vrstvy je svíčka připravena k použití. Snadné že?

Kolik to stojí?

Asi vás zajímá, kolik do domácích svíček investujete. Posílám přepis cen, za které jsem základní výbavu (tedy bez ozdob) pořídila já.

Aroma do svíček: 40 Kč
Barvivo: 29 Kč
Knot s plíškem (délka 10 cm, 1 kus): 2 Kč
Nádoba na svíčku: 14 Kč
Gel (150 g): 59 Kč
Celkem: 144 Kč

Nutno ještě podotknout, že z jednoho balení gelu můžete vyrobit několik svíček. Počet je samozřejmě závislý na velikosti. Těch středně velkých odhadem bude určitě víc než pět.