„Vždycky jsem měla ráda lehce natónovaný „jelení lůj“ nebo lesk na rty. Nepotřebovala jsem pak kupovat rtěnky,“ říká Iva z bogu DIY MINI PROJEKTY. Přesně takový si s ní dnes můžete vyrobit i vy.

Už loni jsem experimentovala s tím, že jsem si vyrobila vlastní domácí balzám na rty za pomoci kokosového oleje, včelího vosku a tmavé rtěnky Alverde. Nedávno jsem objevila na webu kosmetikahrou pigmenty v různých odstínech, které jsem přesně potřebovala!

kosmetika

Navíc mě tenhle speciální e-shop už delší dobu fascinuje, protože v něm najdete spoustu návodů na domácí kosmetiku a drogerii, psala jsem o tom například v článku o DIY prostředcích na úklid.

Jaký je tedy můj recept na domácí balzám na rty?

Připravte si:

  • 1 lžíci včelího vosku
  • 3 lžíce kokosového oleje
  • lžička růžového pigmentu
  • 0,5 ml vitaminu E

kosmetika

Vosk a kokosový olej rozehřejte ve vodní lázni. Pořádně smíchejte. Jakmile směs trochu zchladne, přidejte růžový pigment a pár kapek vitaminu E. Snažila jsem se někde najít dávkování vitaminu E, zdroje se různí, ale dávkuje se obvykle kolem 1 až 10 %, já jsem se držela na té spodní hranici.

kosmetika

Obaly na balzámy jsou opět z e-shopu kosmetikarou, plus jsem našla nádobku ze staré pudřenky, tak jsem ji také naplnila. Z uvedeného množství jsem vyrobila 7 malých a jeden velký balzám na rty. A protože jsem v balíčku měla kromě ingrediencí i hotový krém, který úžasně voní mátou, a koupelové šumivé koule s ylang ylang, určitě se na něco podobného brzy zaměřím a vymyslím.

Iva

Blog DIY MINI PROJEKTY si vytvořila Iva Baltaretu, aby se mohla podělit o jednoduché nápady a návody na tvoření. Najdete tu tipy na dárky, dekorace i hraní pro děti.

Vyzkoušejte s dětmi také:

Reklama