Dochází vám energie, jste bez nálady, a máte pocit, že vaše tělo potřebuje nějakou vzpruhu? Začněte jíst naklíčená semínka a uděláte hodně pro své zdraví. Za krátkou dobu, za málo peněz a s minimem námahy.

O blahodárnosti klíčků na naše zdraví toho bylo napsáno už hodně, ale jen tak pro připomenutí:  Obsahují důležité vitamíny A, B, C a E, minerály - draslík, fosfor, vápník, hořčík, železo a svým obsahem bílkovin se vyrovnají i masu.

klíčky  

Co všechno se dá naklíčit? Každé semínko, na jaké si vzpomenete, ale nejjednodušší a nejrychlejší je klíčení luštěnin - mungo, fazole, čočka, cizrna, hrách. Můžete vyzkoušet i obiloviny - pšenici, žito, nebo špaldu.

Jak dlouho klíčení trvá? Ideální doba, kdy jsou klíčky nejvýživnější, jsou tři dny. Pokud chcete delší klíčky, třeba i s lístečky (např. na ozdobu pokrmů) nechte je klíčit déle.

Proč si „vyrábět“ klíčky doma, když se dají běžně koupit v supermarketech? Nejen že „domácí“ jsou vždycky nejlepší, ale při dodržení postupu, máte jistotu, že vaše klíčky budou zaručeně čerstvé, bez plísní a případných hnojiv…

Jak postupovat?

klíčkyNejlepších klíčících úspěchů dosahují luštěniny. Pro začátek můžete vyzkoušet klíčivě „nejochotnější“ a chuťově nejlepší - mungo. Jsou to malé zelené „fazolky“, které koupíte v prodejnách se zdravou výživou, ale i v některých supermarketech. Pokud neseženete mungo, nahraďte je třeba čočkou, hráškem, nebo cizrnou.

Způsobů, jak nechat luštěniny klíčit je mnoho. Můžete postupovat stejně jako s řeřichou. Dát na navlhčenou vatu, buničinu, či ubrousek, a udržovat vlhké. Tento způsob je sice nejjednodušší, ale ne zrovna nejvhodnější. Hodí se v případě, kdy chcete mít klíčky dlouhé, třeba i s lístečky a chcete je stříhat na ozdobu jídel.

Mnohem lepší je nechat klíčky ve tmě, (budou křehčí) a neustále je proplachovat. Tak máte záruku, že zůstanou čisté, křehké, při zachování nejdůležitějších výživných látek.

Co budete potřebovat? Nádoby s propustným dnem, které vám umožní snadné proplachování. Stačí vám obyčejná PET lahev s dírkami na dně, vymytý obal od džusu s ustřiženými rohy, cedník, nebo hrnek se sítkem.

Semena důkladně prolijte vodou a nechte ponořené nabobtnat přes noc. Ráno slijte,  nasypte do jedné z výše uvedených nádob a dejte do tmy. Na světle sice klíčky zezelenají a budou obsahovat chlorofyl, ale nebudou tak křehké.

Denně propláchněte 2-3krát chladnou (ne ledovou) vodou…

Třetí den už můžete sklízet „úrodu“ klíčků. Hodí se do zeleninových salátů, jako příloha i jako ozdoba jídel.

Hotové klíčky zkonzumujte co nejdříve, ale v lednici vám vydrží i týden.

Čtěte také:

Reklama