OI000155-2-.jpg

Foto: Marta Kratochvílová

Na korpus jsme použily měkké proutí, v našem případě šlo o vinnou révu. Podobný korpus si můžete koupit už hotový, stojí kolem stokoruny.

Věnec jsme pak z jedné strany zdobily větvičkami eukalyptu a skalníku vrbolistého, který zeleň krásně oživil svými červenými bobulemi. Stačilo je zapíchat mezi větvičky korpusu nebo občas někde připevnit slabým drátkem.

erw.jpg

Foto: Marta Kratochvílová

Dalším krokem bylo uvázání mašle. Vybraly jsme si červeno-bílou klasiku s drátkem po stranách, aby šla dobře tvarovat. Tu jsme zavázaly lehce přes konce spodních větviček. Konce mašle jsme následně zastřihly do véčka. Na druhou stranu jsme pak ještě zapíchaly pár větviček jehličí.

errter.jpg

Foto: Marta Kratochvílová

Následovalo zapíchání držáků na svíčky. Protože nemá korpus z větviček hladký rovný povrch, aby dobře držely, zespoda jsme je přilepily tavnou pistolí.

Pak už přišly na řadu svíčky. Mohly bychom je sice dát na věnec až na konci, ale alespoň jsme věděly, jak nám ke zbytku ladí barevně a mohly jsme podle toho dozdobovat.

zrttz-1-.jpg

Foto: Marta Kratochvílová

Výrazným prvkem, který jsme použily ke zdobení, byly tři „květy“ bavlny. Ty jsme přilepily tavnou pistolí. Mezi zeleň jsme pak ještě zapíchaly pár větviček šípků, které doplnily červené bobule skalníku.

Následně jsme vzaly pár drobností, jako jsou šištičky, dřevěné knoflíky, bukvice, skořice apod. A dozdobily jsme jimi zbytek věnce.

rttzrt-1-.jpg

Foto: Marta Kratochvílová

Voila! A tady máme konečně výsledek. Hotový přírodní věnec, který nám krásně vyzdobí vánoční stůl. 

Děkujeme showroomu bytového designu Deco Loco, který každoročně pořádá workshopy výroby adventních věnců, za to, že jsme si mohli věnec u nich vyrobit.
 OI000153-3-.jpg

Foto: Marta Kratochvílová 

Reklama