Minerální voda Vincentka, 0,7 litru

Při virózách a nachlazení je ideální pro inhalace a kloktání s výplachy nosohltanu. Vincentka svým obsahem a vyvážeností minerálních solí a prvků umožňuje rozpouštění hlenů v dýchacích cestách, žaludku a střevech.  Je doporučována k pitným a inhalačním kúrám při onemocnění cest dýchacích a hlasivek, ale také při chorobách látkové výměny, vředové choroby žaludku, dvanácterníku a jejich pooperačních stavech, cukrovce, chronickém zánětu slinivky.

Pomáhá regenerovat vnitřní prostředí člověka po velkých ztrátách potu, ke kterým dochází při těžké fyzické aktivitě či a při horečnatých onemocněních. Může sloužit pro uhrazení denní dávky jódu, stačí vypít 25ml (jeden doušek). Obsahuje biogenní prvky jako je lithium, rubidium, cesium, měď, zinek, vanad, chrom, kobalt ve fyziologickém poměrném zastoupení a je vhodná jako přírodní doplněk výživy pro sportovce, děti, těhotné ženy a rekonvalescenty. Kontraindikována je pouze u lidí se selhávajícími či nemocnými ledvinami. Opatrnosti je třeba i u pacientů s otoky dolních končetin, ale i ti mohou Vincentku užívat po konzultaci s lékařem.
 
Vincentka nosní sprej

Vincentka nosní sprej je prostředek pro ošetření sliznice nosohltanu, který pomáhá udržovat fyziologickou čistící schopnost nosní sliznice (funkci řasinkového epitelu). Umožňuje optimální fungování tzv. slizniční imunity jako primární obrany před infekcí. Jde o stoprocentně přírodní produkt obsahující minerální vodou Vincentka z přírodního léčivého zdroje. Používá se pro zvlhčení sliznice celé nosní dutiny a nosohltanu především při pobytu v prostředí s nízkou relativní vlhkostí vzduchu, v prostorách vytápěných ústředním topením a prostředí znečištěném zejména prachovými částicemi. Svým celkovým složením hypotonické kyselky s obsahem jodidů Vincentka nosní sprej příznivě ovlivňuje obranyschopnost, je prevencí chronických bakteriálních infekcí horních cest dýchacích.

Vincentka nosní sprej JUNIOR 0

Tento nosní sprej je určen pro novorozence a malé děti. Slouží k ošetření sliznice nosohltanu, pomáhá udržovat fyziologickou čistící schopnost nosní sliznice, umožňuje optimální fungování tzv. slizniční imunity jako primární obrany před infekcí. Oproti standardnímu provedení se liší poloviční dávkou, nižším tlakem rozprašovače a užším koncem aplikátoru.  Stoprocentně přírodní produkt je naplněn minerální vodou Vincentka z přírodního léčivého zdroje.
Používá se pro zvlhčení sliznice celé nosní dutiny a nosohltanu především při pobytu v prostředí s nízkou relativní vlhkostí vzduchu, v prostorách vytápěných ústředním topením a prostředí znečištěném zejména prachovými částicemi.
 
U dětí působí preventivně proti rozvoji opakujícímu se zánětu průdušnice a průdušek a zánětu nosí sliznice. Celkovým složením hypotonické kyselky s obsahem jodidů příznivě ovlivňuje obranyschopnost ve smyslu prevence chronických bakteriálních infekcí horních cest dýchacích.
 
Vincentka Nasalis, 300 ml

Vincentka Nasalis  je koncentrát minerální vody určený k proplachování nosních dutin a nosohltanu pomocí proplachovací plastové konévky. Slouží k použití z preventivních důvodů, v akutních stavech u pacientů se záněty horních cest dýchacích, akutních i chronických, jako příprava před operacemi nosních a vedlejších dutin a také jako denní péče o hygienu horních cest dýchacích.

Používání Nasalisu má oproti proplachu Vincentkou výhodu, že neobsahuje oxid uhličitý, který je v nosních dutinách nepříjemný. Připravený roztok je isotonický, má upravené pH a proto je lépe snášen nosní sliznicí. Obsahuje glycerol, který je mírným antiseptikem, zvlhčovačem sliznice a upravuje osmotický tlak roztoku. Stačí ho smíchat s teplou pitnou vodou (o teplotě cca 37 stupňů Celsia).
 
Vincentka Sirup

Vincentka Sirup je přípravek s obsahem rostlinných extraktů z jitrocele a mateřídoušky v kombinaci s minerální vodou Vincentka z přírodního léčivého zdroje. Vincentka sirup obsahuje tři složky, které své účinky v sirupu spojují. Minerální voda Vincentka z přírodního léčivého zdroje příznivě ovlivňuje vnitřní prostředí člověka. Pití samotné Vincentky je vhodné při nachlazení a zahlenění. Jitrocelový extrakt s obsahem slizu, aukubinu, tříslovin a kyseliny křemičité je vhodný při kašli (podporuje odkašlávání) a zahlenění dýchacího ústrojí. Mateřídouškový extrakt s obsahem silic, tymolu, hořčin, tříslovin a flavonů působí příznivě na dýchací cesty, zmírňuje kašel a má antioxidační vlastnosti.
 
Vincentka pastilky

Přípravek Vincentka pastilky je nová forma v užívání přírodních solí Vincentky. Obsahuje minerální soli, které mají příznivý účinek na sliznice dutiny ústní. Vincentka pastilky ve dvou variantách – s ovocnou nebo bylinnou příchutí – jsou doplňkem stravy. Pomáhají v péči o sliznici dutiny ústní a nosohltanu, vyrobeny jsou z minerální vody Vincentka z přírodního léčivého zdroje. Osvěžují a zvlhčují sliznici dutiny ústní. Působí příznivě při zvýšeném výskytu respiračních onemocnění (chřipky a nachlazení). Působí příznivě při zvýšené zátěži hlasivek a podporují jejich regeneraci, zejména u hlasových profesionálů. Doporučené denní množství je podle potřeby, nejvýše však osm pastilek denně, ty rozpouštět zvolna v ústech. Jsou vhodné pro děti od tří let. Nejsou vhodné pro osoby s omezeným příjmem solí.

Reklama