„Obchůdky s Albertem fungují pravidelně od roku 2012 a za tu dobu přinesly dětem téměř tři miliony korun,“ popisuje Kristýna Bernatová z Nadačního fondu Albert.

Stánky malých obchodníků se postupně objeví ve vybraných prodejnách Albert v Čechách i na Moravě, a to od pátku 25. listopadu do pondělí 19. prosince. I letos je možné pořídit dárečky také na e-shopu. „Po dvou letech nepříznivé epidemiologické situace, kdy děti prodávaly své výrobky ve venkovních stáncích a online, se letos obchůdky vrací do obchodů Albert. Zároveň pokračujeme i s online prodejem, který se nám v minulých letech osvědčil,“ vysvětluje Kristýna Bernatová.

Do prodeje se letos zapojí děti z 55 domovů a neziskových organizací. Výtěžek, který malí obchodníci utrží, putuje konkrétním dětem, které se na výrobě podílely, a také organizacím, jež finance využijí ke splnění nejrůznějších dětských přání, například nákupu potřebného vybavení pro volnočasové aktivity nebo organizaci vysněného výletu.

al1.jpg

Přípravy probíhají už od léta

Na Obchůdky se děti pečlivě chystají. Po shromáždění nápadů přichází na řadu nákup materiálu, tvoření, nacenění a případně i nafocení pro online prodej.

„Na Obchůdky se připravujeme již od léta a před startem akce vše pečlivě dolaďujeme. Letos jsou našimi favority pro prodej sněhuláci, ale určitě potěší i klasika v podobě věnců, vánočních mýdel nebo malých přívěsků na klíče,“ popisuje Lenka Mašatová, vychovatelka z dětského domova v Ústí nad Labem. Při celém procesu rozvíjejí děti nejen praktické dovednosti z oblasti cenotvorby, prodeje, marketingu i komunikace, ale navíc se dostanou do prostředí, ve kterém se běžně nepohybují. „Obchůdky nám dávají velký smysl, protože se děti učí nejen zodpovědnosti a práci s penězi, ale jsou také komunikativnější a učí se přijímat kritiku,“ doplňuje vychovatelka.

al2.jpg

V prodejnách napříč Českem, ale i online

Již třetím rokem nabídnou vybrané organizace své výrobky i v jednoduchém e-shopu na stránkách Nadačního fondu Albert. Na webu je k dispozici také seznam konkrétních prodejen Albert, kde se budou obchůdky konat.
637f4a346eecaobrazek.jpg