5cf8ef987a765image.png

Plno zábavy, experimentů i poučení je pro zájemce připraveno v pražských Letňanech, kde dnes odstartoval pátý ročník tradičního Veletrhu vědy. Pestrý program, který si připravili nejen pracovníci Akademie věd ČR, potrvá do 8. června. Můžete během něj nahlédnout vědcům pod ruce a také si mnoho věcí vyzkoušet na vlastní kůži. Prozkoumejte svět fyziky, botaniky, archeologie, geologie, astronomie, ale i obory, jako je termomechanika, mikrobiologie, fyzika plazmatu, historie, psychologie, sociologie, filosofie, etnologie a další.

„Jedná se o největší populárně naučnou akci u nás, která se zabývá vědou ve všech jejích podobách a nabízí návštěvníkům to nejzajímavější ze světa přírodních, technických, humanitních i společenských oborů. Celkem 44 pracovišť Akademie věd ČR, vysoké školy a další vědecké instituce i firmy prezentují horké novinky ze svých výzkumů. Veletrh tak láká nejen děti a mladou generaci, ale zejména nadšence nových technologií a inovací,“ říká Petr Borovský z pořadatelské Akademie věd ČR.

5cf8efb41cf42image.png

Na veletrhu se můžete zabývat například tajemstvím DNA či fungováním platiny v léčbě rakoviny. Sami si můžete vyrobit sloní pastu nebo filmovou krev, vyzkoušet si, jaké to je být v kůži politických vězňů nebo si vyslechnout přednášku leteckého akrobata Martina Šonky. Vstup je zdarma a podrobný program je ke zhlédnutí ZDE

Reklama