Posteskla si čtenářka s nickem Verča27. Má malou ruku a těžko pro sebe shání rukavice. V palčácích se cítí neohrabaně, dětských trapně...více se dočtete v tomto zajímavém příspěvku na dnešní téma.

S rukavicemi mám trochu potíže. Zimu si bez teplého oblečení nedokážu představit. Pokrývek hlavy mám nepočítaně, šálů hned několik, ale ty rukavice jsou problém. Ne, že bych proti nim něco měla. Mně omrzají prsty i pokud mám v pokoji méně než dvaadvacet stupňů, jen ti výrobci nepamatují na nás s velikostí ruky XS.

Palčáky mi připadají hrozně neohrabané, dětské rukavičky při svém věku nosit nemohu, to by už nebylo roztomilé. U těch univerzálních prstových mám zas pocit, že se mi moje už tak malé ruce smrsknou na velikost paciček batolete. Navíc moc nehřejí.

Jediné rukavice, které mi jakž takž sedí, jsou krásné rukavičky po babičce. Jsou z tmavomodré jemňoučké kůže a jen malíček mi v nich trochu plave. Doufám, že mi vydrží do důchodu a po mě je zdědí nějaká vnučka. Zatím se jen trochu páře šev.

Vlastně mám ještě lyžařské rukavice, ale ty moc nevyužívám. Do města se nehodí a při túře na běžkách jsem za chvíli tak rozehřátá, že žádné rukavice nepotřebuji. Počkat! Ještě mám v kuchyni gumové rukavice. Ty se mi osvědčily při úklidu a mytí nádobí. A na zahradu mám rukavice pracovní, ve kterých poněkud připomínám krtka. Vidíte, ani jsem nevěděla, že jsem takový rukavicový magnát. Tak jako tak stejně celou zimou procházím s rukama v kapsách. Někdy ve vlastních, jindy si levačku schovám do kapsy přítelovy černé bundy. Stejně mám pocit, že s rukama v kapsách se po světě chodí nejlépe.

Verča27

S výrazem světáka, že? Ale co když zakopnete?

Co vy na to, milé ženy-in? To jsme tu dnes ještě dnes neměly. Tak malé ručičky, že se na ně nedají sehnat pořádné rukavice. Co byste Verče27 poradily? Přítelova kapsa je fajn, ale přece ho nemůže vláčet stále s sebou.

Napište nám také na dnešní téma na redakce@zena-in.cz

Reklama