Život s kutilem je nelehký, ale krásný. A mnohdy se i pořádně zasmějete... čtenářka Lída má za manžela kutila, který vyrobí z čehokoli cokoli.


Téma kutilství mě docela zaujalo, protože takového kutila „Tima" mám doma. Docela dost dobře si poradí se vším co je doma udělat, ale neustále mě překvapuje, když se pustí do oprav elektroniky. Původně je totiž od stavebního a také moc práce jinde a málo času na práci doma. Občas se mi podařilo šokovat návštěvy, které mě přistihli s přímočarou pilou nebo vrtačkou v ruce. No, co mi nakonec také zbylo, když jak se říká kovářova kobyla chodí bosa. Tak proto jsem si ledacos dělala sama, od smontování nábytku, který byl dodaný rozdělaný na desky, až po výrobu králikárny.

Ale zpět k mému kutilovi. Rád se pouštěl do oprav např. nefungujícího, kouřícího vysavače, nebo nefunkčního dvd. Před lety, když nám kapituloval vysavač, jsem se rozhodla pro koupi nového. Ne však můj manžel, ten se rozhodl pro opravu. Vysavač rozebral na součástky a šroubečky a systematicky si to rozložil v kuchyni na podlahu. Já měla už přichystané koště, aby jsem to pak mohla pěkně zamést do koše. Do toho přišla na návštěvu kamarádka a ptala se, co manžel dělá a já ji od srdce odpověděla, že dělá z vysavače video. Jenže ona mě zcela odrovnala odpovědí: „Jo a jak." Ještě po letech se touto její větou všichni bavíme. A světe div se, sice nevyrobil video, ale vysavač fungoval.

Před rokem se nám rozhodlo přestat fungovat dvd u syna v pokoji. Mě bylo jasné, že při četnosti pouštění dvd a cd má své za sebou. Proto jsem vyrazila koupit nové dvd a pak jsme nějak odjeli na dovolenou. A během ní to staré manžel opravil a funguje dosud. Můj kutil Tim opraví skoro vše, ale musím na to hodně dlouho čekat.

Lída

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Kutilství

  • Můj chlap je kutil.
  • Jak jsem ulovila kutila.
  • Jeho kutilství mi leze na nervy.
  • Naše kutilské domácí vychytávky.
  • Jsem kutilka.

Příspěvky můžete posílat na náš redakční e-mail...

A co obdržíte za nej kutilský příspěvek? Nechte se překvapit, ale řekl bych, že naše hodnotná cena potěší každého kutila!

Reklama