srdce

Každé roční období může symbolizovat hezká dekorace zavěšená na dveřích nebo na zdi. Ať už v podobě věnce, srdíčka, nebo podkovy pro štěstí. Ozdobte si dveře vlastním výtvorem a přivítejte symbolicky nejen jaro, ale třeba i návštěvu. V tomto článku najdete inspiraci, jak na to.

Nebojte se, že byste to nezvládli. Méně zruční, nebo ti, kteří si chtějí ulehčit práci, koupí základ v květinářství, nebo dekoratérském studiu. Výběr materiálů a barev je opravdu široký, takže vyhoví vkusu i těch nejnáročnějších. Většina korpusů je hezká sama o sobě a další zdobení nepotřebuje, ale uznejte, že by to nebylo ono. Jaro v nás probouzí romantického ducha a chuť tvořit. Tím spíš, že roztomilé doplňky v podobě různých ptáčků, vajíček, či zajíčků nás přímo vybízí ke zdobení. Stačí je barevně sladit, nalepit a za pár minut máme hotovo.

Ale také to jde jinak.

Základ se dá vytvořit i z toho, co nám dává příroda. Třeba březové nebo vrbové proutí se snadno tvaruje a může posloužit jako základ k výrobě závěsné jarní dekorace. Chcete-li ušetřit čas i peníze, můžete využít i staršího základu, který vám zbyl doma.  Prostě mu dáte jen „nový kabátek“.

Třeba tak, jak vidíte na obrázku. Už pár let mi slouží březový věnec, který „převlékám“ podle příležitosti.

venec

Postup výroby tohoto věnce najdete v tomto článku ZDE

Tentokrát jsem si vyhlédla srdíčko vyrobené ze sena. Už ho sice okousali koně a zub času, ale jako základ je dostačující.

Pro svěže zelený podklad využívám nejčastěji mech. Na zahradě v trávníku je nežádoucí, ale k aranžování se hodí báječně. Dobře se s ním pracuje a drží vlhkost, takže ho můžete dozdobit i živými květinami. Takový věnec sice vydrží jen krátkou dobu, zato vypadá přirozeně.

Podívejte se na postup do fotogalerie

Pro větší trvanlivost ale doporučuji barevné stužky a nějaké typicky jarní zvířátko. Třeba ovečku, nebo ptáčka.

Nemáte zdroj mechu? Do lesa na něj raději nechoďte. Zkuste korpus omotat barevnými stuhami, nebo květovanou látkou. Možná vás mile překvapí a bude inspirovat k dalším zajímavým variacím.

Podívejte se na galerii dalších velikonočních ozdob na dveře:

ozdoba

Foto: autorka a Shutterstock

Reklama