Na naše otázky odpovídal Petr Procházka, ředitel Úseku pojištění osob v Kooperativě. Za jeho odpovědi děkujeme.

Pro koho je vhodné životní pojištění?
Pro všechny bez ohledu na věk nebo zaměstnání, a to vč632192e371f20obrazek.pngetně dětí. Životní pojištění Flexi si můžete založit v každém věku a je jedno, jestli jste sportovec, milovník kaváren nebo máma na mateřské.

Kdy je vhodné sjednat si životní pojištění?
V životě je dobré mít jistotu, ať se stane cokoliv. Doporučujeme sjednat životní pojištění, pokud dojde k nějaké významné změně ve vašem životě, vezmete si hypotéku, založíte rodinu, ale třeba pojištění závažných onemocnění můžete pořídit již miminkům v porodnici. 

Jaké jsou výhody životního pojištění?
Největší výhodou je, že si pojištění můžete měnit podle životních situací. Díky tomu zabezpečíte sebe i svou rodinu, ať se stane cokoliv. Samozřejmě můžete pojistit všechny členy rodiny, a když se osamostatní, jednoduše si svoje pojištění oddělí. Další výhodou je volba pojištění úrazů v závislosti na rizicích v zaměstnání a možnost nastavit si sazby bez skrytých poplatků.

Na co si dát pozor při sjednání životního pojištění?
Hodně lidí si zakládá životní pojištění, které pokrývá jen menší zranění. Důležité ale je myslet hlavně na nejzávažnější rizika, která mohou ovlivnit celou rodinu. Proto při sjednávání doporučujeme myslet na všechny životní okamžiky i peripetie.

Kdy nejvíc klienti ocení, že mají sjednané životní pojištění? Prosím uveďte i nějaké nevšední situace, do kterých se mohou klienti dostat.
Život je nepředvídatelný, takže se nedá odpovědět jednoduše. Každý den se vám může stát spousta krásných i nemilých věcí. A ty ne zrovna pozitivní za vás vyřeší životní pojistka snadno a rychle. Ať už je to třeba zranění na lyžích, na túře, při autonehodě, vážné onemocnění nebo cokoliv jiného. Pojistka vám pokryje výdaje na rekonvalescenci nebo ušlý zisk z důvodu pracovní neschopnosti.Je životní pojištění v Kooperativě produkt, který klienti hodně využívají?
Jednoznačně mohu říct, že životní pojistka je úspěšná a její obliba neustále roste. Víte, jakmile se klientům stane pojistná událost, tedy něco nemilého, životní pojistka pomůže tuto situaci překonat. Vyřešit nečekaný problém snadno a rychle je snem každého z nás, a i proto evidujeme dlouhodobý vzestup zájmu o naše životní pojištění. Kooperativa se řadí mezi největší a nejspolehlivější pojišťovny, které toto pojištění nabízí a při sjednávání můžou klienti využít spoustu výhod.

Proč je dobré si sjednat životní pojištění u společnosti Kooperativa? Jaké jsou jeho výhody?
Naše životní pojištění FLEXI platí po celém světě a dokáže flexibilně reagovat na změny v průběhu života. Uhradí náklady na zotavení z velmi těžkých nemocí, úrazů nebo prevenci nad rámec léčby hrazené zdravotní pojišťovnou. Při sjednání lze uplatnit kumulativní slevu, tedy čím důkladněji se pojistíte, tím vyšší slevu dostanete. Výhod je mnoho, např. sleva za zdravý životní styl a celkově lze pojištění upravit na míru každého.koop.jpg

Je dobré si pojištění čas od času měnit dle aktuálních podmínek a nabídek společností, u kterých mají klienti sjednané životní pojištění?
Jsme si vědomi, že přepojišťování smluv po pár letech není nejšťastnější volba a chtěli jsme, aby se tomuto naši zákazníci vyhnuli. Abychom ještě podpořili dlouhodobost životního pojištění a klientovi vylepšili jeho parametry, zahrnuli jsme do nového FLEXI bonus za věrnost. Za každých 5 let trvání pojištění klientovi navýšíme pojistné plnění u všech významných rizik o 5 %, aniž by se mu zvyšovala platba pojistného. A v pravidelných intervalech klienty informujeme o možnostech úpravy pojistky.

632193c452f50obrazek.png