Léto nám skončilo ještě dřív, než začalo. Dělá si z nás snad počasí blázny?
Je polovina srpna a léto by tedy mělo jet v plné parádě... Stačí se však podívat z okna a okamžitě nabudeme pocitu, že podzim vládne v plné síle...

 

Jistě mnoho z vás je tím věčným deště a zimou otráveno. A není se čemu divit.

O koupání, o opalování si můžeme jen nechat zdát...

Tedy v případě, že zůstaneme v naší republice.

 

Co si ale zvednout náladu, udělat si radost a vyrazit za teplíčkem k moři?
Zdá se vám to jako dobrý nápad? Chcete alespoň na chvíli zapomenout na teploty, které nepřesáhnou dvacet stupňů? Pak právě pro vás má Žena-in.cz bezvadný tip:

 

Co takhle vyrazit za sluníčkem do Řecka?

Báječné, snad až pohádkově kouzelné ostrovy ukrývají nejen krásy, o kterých se nám ani nezdálo, ale hlavně! Mají pro nás připravené slunce, moře a teploty, na které zde marně čekáme.

 

Pokud tedy ještě nemáte dovolenou za sebou či přemýšlíte o tom, že takový týden odpočinku by vám ještě bodnul, nabízíme vám inspiraci, která je víc než lákavá.

 

Korfu, Paxi, Lefkada, Meganissi, Kefalonie či takový Zakynthos, to jsou ostrovy, které si snad zamiloval každý, kdo měl to štěstí je navštívit.

 

Například takový ostrov Korfu je právem považován za jeden z nejkrásnějších ostrovů v Řecku. Pokud milujete zeleň, pláže, památky a architektonické pozoruhodnosti, neváhejte a vyražte za sluníčkem právě tam!

 

Fascinují vás snad tajuplné jeskyně? Zajímavé skalní útvary? Jste jak v transu při pohledu na křišťálově čistou vodu? Pak vám doporučujeme úžasný ostrov Paxi. Vězte, že nádherné zátoky, které Paxi ukrývá, vás chytnou za srdce a vy zde prožijete neobyčejné okamžiky, na které hned tak nezapomenete.

 

Byl vždy vaším snem pohled na jedinečné vápencové pláže? Hledáte místo, které je jako stvořené pro odpočinek, pro relaxaci a nabrání sil? Pak rozhodně vsaďte na ostrov Lefkada. Tento ostrov je skutečným rájem, ze kterého se snad ani nebudete chtít vrátit.

 

Zavřete oči a zkuste si představit pobřeží s opuštěnými zátokami, kopce hustě pokryté bujnou vegetací, ohromující ticho, třpytivé pláže.... Nene, to není nádherný sen! To je kouzlo ostrova Meganissi. Přátelští lidé, krásná krajina, malebné přístavy s rybími tavernami, jedinečné výhledy, všudypřítomná zeleň a křišťálově čisté moře - to vše ve své harmonii tvoří ideální místo pro Vaši dovolenou.

 

A co byste řekli na takové nekonečně dlouhé pláže? Nebo vás snad lákají památky? Pak se určitě rozhodněte pro ostrov Kefalonie! Jako jeden z mála Jónských ostrovů se může totiž pochlubit bohatou historií s řadou památek, které milovníky historie naprosto okouzlí a odnesou do dob dávno minulých. Věřte, že vzpomínky, které si přinesete z těchto míst, budou naprosto unikátní!

 

Milujete kopce? Pohoří? Hory? Pak si vás bezpochyby získá ostrov Zakynthos! Ale nejen touto krásou se ostrov  může pochlubit.... Víte například, že se právě na Zakynthosu vyskytují vzácné živočišné druhy? Věřte nebo ne, ale líhnou se tu například středomořské želvy Caretty obecné! Dalším vzácným živočichem, na kterého zde můžete narazit, je tuleň středomořský Monachus-monachus.... Troufáme si říci, že pokud si vyberete právě tento ostrov, prožijete dovolenou, o jaké se vám doposud ani nesnilo.

 

Můžeme jen doporučit všechny výše zmíněné ostrovy.
Všechny jsou totiž krásné, úchvatné, jedinečné. Záleží jen a jen na vás, který z nich si vyberete. Z vlastní zkušenosti si však troufáme říci jedno: Jakmile poznáte jeden ostrov, budete toužit poznat, uvidět i ty ostatní.

 

Řecko je totiž skutečně pohádkovým místem! Odborníkem na Jónské ostrovy je CK Daniela Travel, kde vám ochotní pracovníci zodpoví veškeré vaše dotazy.

 

CK Daniela travel s.r.o

Korunní 37, 120 00 Praha 2.
Tel: 224 253 007, 224 251 308
Fax: 222 517 599, 224 255 442
GSM: 724 016 576

www.danielatravel.cz