ZOO mořský svět na pražském Holešovickém Výstavišti je i v létě úžasnou alternativou k cestám za mořem a objevováním úžasného světa pod mořskou hladinou. Mezi nejzajímavější novinky pro letošní sezónu se zcela jistě řadí unikátní nádrž s medúzami měsíčními, které jsou prosvíceny speciálním LED osvětlením díky čemu vynikne celá jejich krása.

meduza

Stálá expozice Mořský svět byla založena na pražském Výstavišti v roce 2002. Od svého otevření se neustále vyvíjí, přibývají nové druhy živočichů i nové nádrže. Mezi nové obyvatele Mořského světa se řadí i nádherně zbarvený žralok Hladkoun leopardí, který se s ostatními žraloky v nádrži velice rychle skamarádil a velkou obměnou prošla i korálová jeskyně, kde přibyly nové druhy korálů, kterým se pod novými speciálními LED čipy velice daří.

mořský svět

Před několika lety byla v Mořském světě zprovozněna první interaktivní podlaha v ČR určená pro nekomerční účely. Interaktivní podlaha je obraz promítaný na zem. Reaguje na pohyb lidí a slouží k zábavě. Doba jde dál a proto se v Mořském světě objevila zbrusu nová verze této oblíbené zábavy.

mssvet

Původních šest programů se rozrostlo na několik desítek zábavných i poučných hříček. Chvíli odhrnujete mořské ulity, abyste osvobodili ukryté krásy podmořského světa, chvíli plašíte proplouvající rybky, na okamžik vás projekce upozorní na ekologické ohrožení oceánů a už odhrnujete romanticky vypadající okvětní lístky, jen abyste zjistili, že na vás pod nimi číhá žralok s otevřenou čelistí.

svet

Velký potenciál se skrývá v nových funkcích, kdy při spuštění speciálních programů lze na podlahové projekci zábavným způsobem nacházet a odpovídat na otázky z různých vědomostních oblastí, čímž se stává opravdu výuka hrou.

rybka

Mořský svět na pražském holešovickém Výstaviště se na vás těší každý den a to v Pondělí až Pátek – 8:30 -18:00 a v Sobotu a Neděli – 9 :00–19:00. Více inspirace najdete na stránkách www.morsky-svet.cz.

Reklama