cl.jpg
Foto: Shutterstock

Pokud vám zrovna nebude přát počasí, zústaňte doma a piknik odložte na teplejší a slunečnější den. Než se vydáte na cestu, připravte si vše, co pro perfektní posezení ve dvou rozhodně potřebujete.  Ať už s sebou do košíčku zabalíte cokoli, vždy myslete na to, aby vaše dobroty byly co nejjednodušší na servírování. Vybírejte proto studené pokrmy, jako je například slaný koláč, bruschetta, grissini s parmskou šunkou, ovocné muffiny nebo mísu s jahodami či hroznovým vínem. Přípravu však nepodceňujte, ne nadarmo se říká, že láska prochází žaludkem.

Jako přípitek byste měli zvolit víno, které je pro oslavu lásky jako stvořené. Tím je bezesporu růžové. Také byste neměli zapomenout na skleničky a příjemnou, teplou deku.

Tipy na poetická místa, která jsou pro májové oslavy lásky jako stvořená:

Láska na vyhlídce
Láká vás tajemná atmosféra plná skalních útvarů a dechberoucích vyhlídek? Pak se vydejte do Českého Švýcarska. Místní národní park se pyšní mohutnými pískovcovými věžemi i hlubokými roklemi a soutěskami. Vyhledávaným místem zamilovaných je vyhlídka Rudolfův kámen, kde můžete v objetí pozorovat zapadající slunce. Skvostný výhled na okolní krajinu i skvělé místo pro piknik nabídne i nedaleká skalní vyhlídka Vilemínina stěna.

Úzké uličky i pitoreskní výhledy
Pakliže patříte spíše k městským tipům a máte rádi klikaté, historické uličky plné nejrůznějších zákoutí, ale také krásné parky, doporučujeme vyrazit například do Tábora či Kutné Hory. Obě města nabídnou pravou, poetickou atmosféru. Navíc se zde nachází hned několik parků, které jsou pro romantický piknik jako stvořené. Ve vašem květnovém výběru by ale rozhodně neměla chybět Praha se skvostnými výhledy i místem, které je s Prvním májem odpradávna spojené – Petřínské sady. Ty nabídnou úžasný výhled na město a jsou také skvělou volbou pro pozorování západu slunce.

Pro pravé romantiky
Pokud patříte k opravdovým romantikům, určitě byste neměli vynechat gotické hrady a zříceniny, které zvlášť v období romantismu patřily k vyhledávaným místům všech zamilovaných, a to především díky Karlu Hynku Máchovi. Vyrazte proto na piknik do Máchova kraje. Kokořínsko ukrývá hned několik fotogenických míst, jako je například hrad Bezděz nebo Kokořín. Netradičním místo pro piknik nabídne skalnatý kopec Čap, kde se na nachází i zřícenina stejnojmenného hradu.

Zámecká pohádka
Máte-li rádi historii a místa, která vypadají jako vystřižená z pohádky, pak jsou pro vás zámecké zahrady jako stvořené. Mezi opravdové klasiky patří například Hluboká nad Vltavou nebo Lednicko-Valtický areál na Jižní Moravě. Pakliže byste se chtěli vyhnout turistickým místům, můžete zvolit i méně známé zámky a zahrady. Vydat se tak můžete do Průhonického parku a zámku, pohádkového Hradce nad Moravicí nebo na Červenou Lhotu, kde se natáčela Zlatovláska.

Zdroje: Kateřina Chalupová, tiskové materiály Osobnivinoteka

Reklama