Itálie je nádhernou zemí, která je plná úžasné přírody, jezer, dechberoucích měst, hor, ale samozřejmě i gastronomie. Která města doporučujeme k návštěvě?

Verona

6489eca50e4ceobrazek.png
Foto: Shutterstock

Zapomeňte na přeplněný a všemi známý Řím, navštivte raději město v severní Itálii v Benátsku – Veronu, zamilované město, které je mnohem menší, má přes čtvrt milionu obyvatel, není to žádné megaměsto, takže vám na něj stačí pár dní. Pokud chystáte výlet ve dvou, Verona je ideální, budete se tam cítit jako Romeo a Julie. Jeďte se proto podívat na slavný Juliin balkon. Z Verony je to navíc asi 30 km od jezera Lago di Garda. A co vidět přímo ve Veroně? Samotné starověké historické město stojí za procházku, koloseum Verona a náměstí Zelný trh taktéž. Pokud jste milovníci vína, zajeďte si do Valpolicelly, což je region mezi Veronou a Gardským jezerem. Za kvalitou se vyplatí zajet!

Milán
6489ed58d204cblobid0.png
Foto: Shutterstock

Toužíte po gastronomii, nákupech a sem tam i nějaké té památce, vyrazte do Milána. Není tu úplně nejlevněji, na to se připravte, ale katedrála Narození Panny Marie neboli Duomo di Milano je fantastická stavba, která je opravdovým architektonickým skvostem. Jde o pátou největší katedrálu na světě, která je postavena v gotickém stylu. Pokud budete mít čas i na nějaké jiná místa než jen na tuto dominantu města, můžeme doporučit nákupní pasáž Vittoria Emanuela II., La Scalu nebo hrad Castello Sforzesco.

Neapol

6489ed61479d8blobid0.png
Foto: Shutterstock

Milovníci pizzy by neměli vynechat Neapol, kde si pravou neapolskou pizzu můžete vychutnat se vší parádou. Říká se, že Neapol si buď zamilujete, nebo se tam už nikdy nebudete chtít vrátit. Město v jižní Itálii je hodně temperamentní a je známé sopkou Vesuv, alespoň co se týká přírody. Navíc kousek od Neapole jsou ostrovy Ischia nebo Capri a ty se vyplatí s návštěvou spojit. Hrad Castel Nuovo a Castel dell'Ovo neboli Vaječný hrad jsou místa, která byste neměli vynechat.

Bologne

6489ee2b29303blobid0.png
Foto: Shutterstock

Říká se jí červené město, protože je plné červených cihlových budov. Další z měst, které musíte vidět jako milovníci jídla. Budete tu přímo zavalení mortadelou, prosciuttem a samozřejmě tunou různých příchutí zmrzlin a také úžasnou architekturou. Nedivte se, pokud budete mít pocit, že se tu pohybují zejména mladí lidé. Univerzita v Bologni je nejstarší univerzitou v západním světě, proto se samotnému město někdy přezdívá vzdělaná (la dotta).

Florencie

6489ee3376652obrazek.png
Foto: Shutterstock

Mnoho turistů míří do Florencie a my rozhodně chápeme proč. Katedrála Santa Maria del Fiore je čtvrtou největší katedrálou v Evropě a začala se stavět už ve 13. století, je tedy opravdu stará a historicky sahá do dávných časů. Ve stejném století započala stavba kostela Santa Maria Novella, v jehož interiéru můžete pozorovat vzácné fresky rané renesance. Láká vás umění? Zamiřte do galerie Galleria degli Uffizi, kde si můžete prohlédnout spoustu unikátních renesančních děl. Pro milovníky kávy a zákusků je tu Piazza de la Repubblica, což je náměstí, které je obklopeno malými roztomilými kavárničkami.

Zdroj: Travel2next, wander-lush, theplanetd

Čtěte také:

Reklama