5b0fe3c812ee6obrazek.jpg

Povalovat se v trávě, užívat si společnosti dobrých přátel, smát se o sto šest, a přitom si pochutnávat na báječných potravinách na čerstvém vzduchu, je zkrátka k nezaplacení. Piknik si můžete užít ve volné přírodě někde u rybníka, nebo doma, na zahradě, terase či balkoně. Ovšem někde na odlehlém místě, kde nepotkáte živáčka, to má největší kouzlo. Stolování pod širým nebem je ideální i jako oslavy narozenin či rozluček se svobodou. Je to přeci jen příjemnější zábava, než trávit čas ve městě či přelidněném baru. Ocení je i zamilované páry, protože není větší romantiky, než pít víno na dece a zobat sladké jahody. Samozřejmě na piknik můžete vyrazit i sama, zajisté si to také užijete. Vezměte si oblíbenou knížku a vychutnejte si chvilku klidu. Vaše psychika to jistě ocení. Výhodou je, že na takové stolování není potřeba velkých příprav ani vybavení. Pokud nejste majitelkou vybaveného piknikového koše, zcela vám postačí pár základních věcí.

5b0fe4cbe6561obrazek.jpg
Pikniková deka, 599 Kč, láhev s brčkem, 149 Kč, vzorovaná chladicí taška, 299 Kč, H&M

5b0fe78063106obrazek.jpg

Z kolekce: Zoot.cz

5b11378bd46c6obrazek.jpg

Z kolekce: Bonami.cz

Co se vám na piknik bude hodit

  • Deka či jiná textilie k sezení – Samozřejmě můžete sedět a polehávat rovnou v trávě.
  • Termoska či chladicí box na pití a potraviny – Pít teplé víno či šampaňské jistě nechcete.
  • Plastové/papírové talíře a příbory – Papírové je praktičtější, tedy talíře. S papírovými příbory by byla jistě velká sranda, ale …
  • Stylové plastové skleničky na víno/kelímky – A pěkně barevné, ať to má úroveň.
  • Ovoce, zelenina a jiné dobroty – Můžete si vzít klidně i bůček, pokud na něj máte chuť. Na piknik se však více hodí lehčí pokrmy.
  • Hry – Létající talíř, míč nebo karty jsou skvělým zpestřením.

5b0fe695c41e8obrazek.jpgZ kolekce: Zara home

5b0fe92b016a7obrazek.jpg

Plastové sklenky, papírové taíře, Mojeparty.


5b1139665a27cobrazek.jpg

Z kolekce: Bonami.cz

Jaké jídlo je na piknik vhodné?

Když venku panují vysoké teploty, chuť k jídlu se snižuje. Těžkým jídlům se spíše vyhýbáme. Proto na piknik je ideální především ovoce a zelenina. Kdyby se dostavil velký hlad, je dobré mít v záloze toasty, bagety či wrapy. Potraviny od sebe rozdělte, nikdy je nedávejte do jedné mističky. Pečivo by se mohlo rozmočit a již by nebylo tak chutné. Vniveč nepřijdou ani tyčinky, oříšky či oblíbené brambůrky. Nezapomínejte ani na milovníky sladkých dobrot. Pro ty do piknikové tašky přibalte například sušenky. Vyhýbejte se čokoládě. Přeci víte, co se s ní děje vlivem tepla. Níže už naleznete lehké recepty na piknikové dobroty.

Čtěte také:

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit